Obraz HD – bezprzewodowo. Do 30 metrów.

Obraz HD – bezprzewodowo. Do 30 metrów.

Koniec z kablami w domu? Wbrew pozorom mają swoje bardzo istotne zalety. Ale czasem trudno położyć kilometry przewodów. Szczególnie w wybudowanych domach czy apartamentach, w których zapewne długo nie będzie solidnego remontu. Co wówczas zrobić? Szczególnie gdy do przesłania jest obraz video w jakości HD. No i również sygnał audio? Jest rozwiązanie.

Zaczyna się moda na bezprzewodową transmisję sygnału wysokiej jakości. Dobrym przykładem jest propozycja ebode, firmy zajmującej się automatyką domową. Ich dzieło to zestaw z HDMI, który może przesłać sygnał HD na odległość do 30 m. Oczywiście do 30 m, gdyż w domu nie trudno o bariery, które mogą zmniejszyć zasięg.

Najnowsza wersja VLHD30 jest wyposażona w USB, by np. podłączyć klawiaturę czy mysz albo laptopa. Urządzenie wyposażono w nadajnik i odbiornik do strumieniowej transmisji materiału. Jak z niego zrobić użytek? Przesłać np. obraz z odtwarzacza BR do projektora. Albo do dowolnego telewizora w domu. Urządzenie obsługuje rozdzielczości 1080p, 720p i 1080i. Producent deklaruje wsparcie dla HDMI 1.3 oraz zabezpieczeń HDCP 2.0. Transmisja odbywa się w paśmie 4.9 – 5.9 GHz. Szacowane opóźnienie poniżej 1 ms.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *