Oświetl dom zdalnie przez…. telefon

Oświetl dom zdalnie przez…. telefon

Smartfon jako sterownik światła? Niby to już było, ale ciekawych rozwiązań z CES nigdy dość. Tym razem Belkin proponuje sprytne rozwiązanie. Kontroler światła podłączony do internetu: Belkin WeMo. I do tego oczywiście aplikacja sterująca. W obecnych czasach jakżeby mogło być inaczej?

Wyłącznik, włącznik? A może po prostu kontroler światła w domu podłączony do internetu. Do niego podłączone już przewodowo poszczególne obwody świetlne w domu. Alternatywnie: każdy obwód świetlny lub bardziej zrozumiale – każde pomieszczenie ma swój własny kontroler online. Oczywiście kontrolery są bezprzewodowe, więc mogą korzystać z domowej sieci Wi-Fi. Co jeszcze? Aplikacja rzecz jasna.

Aplikacja na smartfon. Dzięki niej można zdalnie włączać lub wyłączać światło w domu. Nawet wtedy, kiedy jesteśmy daleko. Albo nawet bardzo daleko od domu. Do tego oczywiście odpowiedni smartfon. Odpowiedni w USA oznacza przede wszystkim iPhone i pochodne czyli iPad a nawet iPod Touch. Ale Belkin już zapowiedział wersję dla systemu Android 4.0. Będzie się zatem działo.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *