Panasonic: nowe plazmy dla Europy

Panasonic: nowe plazmy dla Europy

Po premierze amerykańskiej kolekcji telewizorów pora na europejską gamę. Panasonic odsłonił karty. Najważniejsza informacja: pogłoski o śmierci plazmy zdecydowanie przedwczesne. A co jeszcze? Oto szczegóły raport o nowej gamie telewizorów japońskiego specjalisty. Zaczynamy od plazm.

Panasonic o sobie – bez szczególnej cenzury

Oferta telewizorów plazmowych VIERA obejmuje dwanaście nowych modeli — w tym nową sztandarową serię Smart VIERA ZT60 — wyposażonych w ekrany o przekątnej od 42 do 65 cali. Zapewniają one najwyższą jakość obrazu i szeroką gamę inteligentnych i przyjaznych dla użytkownika funkcji.

 Rozwiązania zastosowane w telewizorach plazmowych VIERA na 2013 r. — w tym serii ZT60, VT60, GT60, ST60 i X60 — opierają się na pięciu kluczowych filarach:

1. Jakość obrazu

Firma Panasonic słynie z nieustającego podnoszenia poziomu jakości obrazu telewizorów plazmowych i zadbała o to również w ofercie na 2013 r.:

 • Nowe standardy jakości obrazu — postęp w dziedzinie przetwarzania obrazu i technologii produkcji sprawił, że telewizory Panasonic NeoPlasma na 2013 r. zapewniają najwyższy kontrast i najgłębsze odcienie czerni. Dzięki zastosowaniu nowego czerwonego fosforu udoskonalono odwzorowywanie kolorów, a technologia Focused Field Drive (FFD) 3000 Hz pozwoliła uzyskać najwyższą ostrość ruchu nawet podczas wyjątkowo szybko rozgrywających się scen akcji — to gwarancja zapierających dech w piersi wrażeń.
 • Panel Studio Master — nowa seria telewizorów plazmowych VIERA ZT60, sztandarowe rozwiązanie firmy Panasonic pod względem jakości obrazu, jest wyposażona w panel Studio Master, zapewniający najgłębsze odcienie czerni i zachwycającą jakość obrazu. Zastosowanie w serii ZT nowego filtru High Contrast Pro przyczynia się do poprawy cieniowania światła zewnętrznego, wyrazistości i przepuszczalności światła. Nowy panel ogranicza odbicia, generując ostrzejszy obraz o większym kontraście nawet w jasnym otoczeniu.
 • Zaawansowany mechanizm — modele z serii ZT60 i VT60 zawierają ponadto  mechanizm przetwarzania obrazu Hexa, dzięki któremu podczas oglądania filmów, wydarzeń sportowych lub korzystania z gier z grafiką o wysokiej jakości wyraźnie widać każdy szczegół.

2. Łatwa obsługa

Telewizory plazmowe Smart VIERA firmy Panasonic na 2013 r. zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej łatwości obsługi platformy Smart TV, a jednocześnie umożliwieniu wszystkim użytkownikom urządzenia tworzenia własnych ekranów głównych i personalizowania ich zgodnie z indywidualnymi upodobaniami. Innowacje na rok 2013 obejmują następujące rozwiązania:

 • my Home Screen — nowa i innowacyjna funkcja personalizacji, która umożliwia każdemu domownikowi utworzenie własnego, dostosowanego do jego preferencji ekranu głównego, zapewniającego szybki dostęp do ulubionych materiałów. Obszar „my Home Screen” można swobodnie dostosowywać tak, aby wszystkie ulubione elementy użytkownika — od wybranych widgetów po zdjęcie w tle zrobione aparatem LUMIX — znalazły się w jednym miejscu. Teraz inteligentna i przyjazna funkcja rozpoznawania twarzy automatycznie rozpoznaje użytkownika za pomocą wbudowanej kamery[1]i udostępnia odpowiedni ekran główny.
 • Swipe & Share 2.0 — telewizory na 2013 rok są też wyposażone w technologię Swipe & Share 2.0 — rozszerzenie funkcji łączności, które przekształca telewizor w centrum łatwego strumieniowego przesyłania oraz udostępniania zdjęć i materiałów wideo za pomocą smartfonu lub tabletu. Użytkownicy mogą przesyłać zdjęcia i wideo między urządzeniem z systemem Android lub iOS a ekranem telewizora, przeciągając palcem po wyświetlaczu. Mogą też zapisywać przesłane w ten sposób materiały na opcjonalnym dysku twardym podłączonym do telewizora Smart VIERA przez port USB. Ponadto za pomocą funkcji Swipe & Share 2.0 zdjęcia i filmy użytkownika wyświetlane na dużym ekranie można udostępniać na innych urządzeniach z systemem Android lub iOS.
 • Interakcja głosowa — firma Panasonic udostępnia w modelach VIERA na 2013 r. nową wbudowaną funkcję interakcji głosowej. Interakcja głosowa, upraszcza przeglądanie stron internetowych na telewizorze, umożliwiając wyszukiwanie materiałów oraz wprowadzanie słów kluczowych, adresów URL i wiadomości przeznaczonych do serwisów społecznościowych przez proste wypowiadanie słów do kontrolera dotykowego Touch Pad Controller telewizora Smart VIERA albo zgodnego smartfonu bądź tabletu. Funkcja ta dostępna jest w wybranych wersjach językowych.
 • Pióro dotykowe — nowa funkcja pióra dotykowego, z której można korzystać przy użyciu opcjonalnego elektronicznego pióra dotykowego (TY-TP10E), umożliwia elektroniczne rysowanie lub pisanie po ekranie telewizora. Bez względu na zastosowanie — gry, rysowanie czy dopisywanie wiadomości do zdjęć lub filmów, które następnie można zapisać na karcie SD lub dysku twardym — funkcja ta oznacza nowy wymiar personalizacji telewizorów.

3. Komunikacja sieciowa

Telewizory plazmowe Smart VIERA na 2013 r. udostępniają najszerszą gamę opcji łączności, umożliwiając łatwe oglądanie telewizji, przeglądanie stron internetowych, korzystanie z czatu oraz udostępnianie materiałów. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby otworzyć drzwi do świata stron internetowych, materiałów na żądanie, gier, zakupów i wielu innych możliwości, jakie daje telewizor:

 • Udoskonalona usługa VIERA Connect — wszystkie nowe telewizory HD Smart VIERA udostępniają rozszerzoną platformę VIERA Connect, zawierającą nowe opcje strumieniowego przesyłania materiałów wideo, unikatowe funkcje społecznościowe, w pełni zintegrowane aplikacje oraz intuicyjne funkcje wyszukiwania, które usprawniają i ułatwiają obsługę. Wszystkie telewizory Smart VIERA oferują wiele opcji łączności — od zoptymalizowanej do używania na telewizorze przeglądarki internetowej służącej do korzystania z usługi VIERA Connect po wbudowany moduł sieci WLAN.
 • Podwójny tuner HD — do wybranych modeli z oferty na 2013 r. firma Panasonic wprowadziła też innowacyjny podwójny tuner HD, tym samym znacznie zwiększając wygodę korzystania z telewizora. Teraz można oglądać jeden program i jednocześnie nagrywać drugi lub oglądać jeden program na telewizorze, podczas gdy inny domownik ogląda drugi program na tablecie.
 • Wbudowana kamera — seria VT60 będzie też wyposażona w pierwszą w historii telewizorów Panasonic wbudowaną kamerę, która zwiększa możliwości w zakresie domowej rozrywki, umożliwiając m.in. rozpoznawanie twarzy i połączenia wideo.

4. Wzornictwo

Telewizory plazmowe VIERA na 2013 rok, w których wykorzystano znane z roku 2012 połączenie szkła i metalu, w dalszym ciągu charakteryzują się eleganckim wzornictwem, zapewniając przy tym nieskazitelny obraz i najwyższą jakość dźwięku. Modele z serii VT60 zawierają wbudowane głośniki boczne, a cienka metalowa podstawka z jedną taflą szkła zastosowana w modelach serii ZT i VT stanowi wyraz minimalizmu estetycznego i wzorniczego. W nowej konstrukcji w pełni wykorzystano naturalne właściwości szkła i metalu w celu odzwierciedlenia doskonałych parametrów wyświetlacza i kolorów.

5. Ekologiczne rozwiązania

Telewizory plazmowe na 2013 r. wyróżniają się mnóstwem przyjaznych dla środowiska funkcji oszczędzania energii, a panele zastosowane w modelach serii ZT60 nie zawierają rtęci i ołowiu. Nowo opracowane procesy stosowania fosforu i produkcji panelu tylnego wydłużają żywotność panelu plazmowego nawet do 100 000 godzin, zanim jego jasność zmniejszy się o połowę. W praktyce oznacza to ponad 30 lat oglądania obrazu przez 8 godzin dziennie.

Ponadto w telewizorach zastosowano nowy system Eco Navigation, który umożliwia regulowanie ustawień całego zestawu funkcji oszczędzania energii. Obejmuje on funkcję Intelligent Auto Standby, która zapewnia automatyczne wyłączanie podłączonych urządzeń audio i wideo, jeśli nie są one używane. Z kolei tryb Eco zapewnia dostosowywanie jasności obrazu do poziomu oświetlenia w pomieszczeniu.

Linia telewizorów plazmowych HD VIERA na 2013 rok:

Seria ZT60

ZT60 to sztandarowa seria telewizorów plazmowych 3D Full HD Smart VIERA firmy Panasonic, dostępnych jako model 60-calowy. Telewizory te są wyposażone w następujące rozwiązania:

 • Panel Studio Master — zastosowano nowo opracowaną metodę sterowania i nową strukturę panelu z bezpośrednią warstwą szkła, a także technologię Focused Field Drive (FFD) 3000 Hz. Umożliwia to uzyskanie obrazów 2D/3D Full HD cechujących się najgłębszymi odcieniami czerni, wysokim kontrastem i ostrym, wyraźnym odwzorowaniem ruchu.
 • Najgłębsze czernie — niezwykle intensywne odcienie czerni i wyjątkowo precyzyjna gradacja kolorów.
 • Wyświetlacz 2D/3D z certyfikatem THX — filmy 2D/3D w jakości wymarzonej przez reżyserów.
 • Mechanizm przetwarzania obrazu Hexa — porywający, realistyczny i wciągający obraz o żywych kolorach.
 • Podwójny tuner HD — możliwość jednoczesnego oglądania jednego programu i nagrywania drugiego w nadzwyczajnej jakości HD.
 • Stylowe wzornictwo serii ZT60, opierające się na koncepcji „jednej tafli szkła”.
 • Zaawansowane opcje łączności i funkcje ułatwiające obsługę, w tym VIERA Connect, my Home Screen, interakcja głosowa, Swipe and Share 2.0 oraz nagrywanie na dysku twardym podłączonym przez port USB.

 

Seria VT60

Modele z serii Smart VIERA VT60 są dostępne w trzech rozmiarach przekątnej ekranu: 55, 60 i 65 cali. Są wyposażone w następujące rozwiązania:

 • Panel 3D Full HD NeoPlasma z FFD 3000 Hz — wysokiej klasy szybki panel, zapewniający wyborną jakość i bardzo ostre sceny ruchome.
 • Podwójny tuner HD — możliwość jednoczesnego oglądania jednego programu i nagrywania drugiego w nadzwyczajnej jakości HD.
 • Panel Infinite Black Ultra — gwarancja najgłębszych odcieni czerni i najprecyzyjniejszej gradacji, zapewniających niezwykłą dynamikę obrazu.
 • Głośniki VR-audio Stage Pro 2.1 — otaczający dźwięk wielokanałowy z dwóch głośników i subwoofera.
 • Wyświetlacz 2D/3D z certyfikatem THX — filmy 2D/3D w jakości wymarzonej przez reżyserów.
 • Wbudowana kamera — łatwe nawiązywanie połączeń wideo oraz rozpoznawanie twarzy.
 • Zaawansowane opcje łączności i funkcje ułatwiające obsługę, w tym VIERA Connect, my Home Screen, interakcja głosowa, Swipe and Share 2.0 oraz nagrywanie na dysku twardym podłączonym przez port USB.

 

Seria GT60

Modele z serii Smart VIERA GT60 są dostępne z dwiema przekątnymi ekranu: 42 i 50 cali. Oba są wyposażone w następujące rozwiązania:

 • Panel 3D Full HD NeoPlasma z FFD 3000 Hz — wysokiej klasy szybki panel, zapewniający wyborną jakość i bardzo ostre sceny ruchome.
 • Mechanizm przetwarzania obrazu Hexa — porywający, realistyczny i wciągający obraz o żywych kolorach.
 • Wyświetlacz 2D/3D z certyfikatem THX — filmy 2D/3D w jakości wymarzonej przez reżyserów.
 • Zaawansowane opcje łączności i funkcje ułatwiające obsługę, w tym VIERA Connect, my Home Screen, interakcja głosowa, Swipe and Share 2.0 oraz nagrywanie na dysku twardym podłączonym przez port USB.

 

Seria ST60

Modele z serii Smart VIERA ST60 są dostępne w czterech rozmiarach przekątnej ekranu: 42, 50, 55 i 65 cali. Wszystkie są wyposażone w następujące rozwiązania:

 • Panel 3D Full HD NeoPlasma z FFD 2500 Hz — wyjątkowy, szybki panel, zapewniający wysoką jakość obrazu i płynny ruch.
 • Panel Infinite Black Pro — głębokie czernie i precyzyjna gradacja, zapewniająca dynamiczną jakość obrazu przy dowolnym oświetleniu.
 • Zaawansowane opcje łączności i funkcje ułatwiające obsługę, w tym elektroniczne pióro dotykowe w zestawie, VIERA Connect, my Home Screen oraz Swipe and Share 2.0.
 • Web Content Optimiser — wyraźne, płynne wyświetlanie filmów z Internetu na telewizorze.

 

Seria X60

Modele z serii VIERA X60 są dostępne z dwiema przekątnymi ekranu: 42 i 50 cali. Jest to jedyna seria w tegorocznej ofercie telewizorów plazmowych HD nieobejmująca modeli 3D. Modele są wyposażone w następujące rozwiązania:

 • Obsługa standardu HD oraz technologia SubField Drive 600 Hz.
 • Odtwarzacz multimedialny — możliwość oglądania zdjęć i filmów oraz słuchania muzyki na telewizorze bezpośrednio z pamięci USB.
 • Złącza HDMI i 1 port USB.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *