Panasonic: nowe plazmy dla Europy

by Arek | 12 lutego 2013 18:23

Po premierze amerykańskiej kolekcji telewizorów pora na europejską gamę. Panasonic odsłonił karty. Najważniejsza informacja: pogłoski o śmierci plazmy zdecydowanie przedwczesne. A co jeszcze? Oto szczegóły raport o nowej gamie telewizorów japońskiego specjalisty. Zaczynamy od plazm.

Panasonic o sobie – bez szczególnej cenzury

Oferta telewizorów plazmowych VIERA obejmuje dwanaście nowych modeli — w tym nową sztandarową serię Smart VIERA ZT60 — wyposażonych w ekrany o przekątnej od 42 do 65 cali. Zapewniają one najwyższą jakość obrazu i szeroką gamę inteligentnych i przyjaznych dla użytkownika funkcji.

[1]

 Rozwiązania zastosowane w telewizorach plazmowych VIERA na 2013 r. — w tym serii ZT60, VT60, GT60, ST60 i X60 — opierają się na pięciu kluczowych filarach:

1. Jakość obrazu

Firma Panasonic słynie z nieustającego podnoszenia poziomu jakości obrazu telewizorów plazmowych i zadbała o to również w ofercie na 2013 r.:

2. Łatwa obsługa

Telewizory plazmowe Smart VIERA firmy Panasonic na 2013 r. zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnej łatwości obsługi platformy Smart TV, a jednocześnie umożliwieniu wszystkim użytkownikom urządzenia tworzenia własnych ekranów głównych i personalizowania ich zgodnie z indywidualnymi upodobaniami. Innowacje na rok 2013 obejmują następujące rozwiązania:

3. Komunikacja sieciowa

Telewizory plazmowe Smart VIERA na 2013 r. udostępniają najszerszą gamę opcji łączności, umożliwiając łatwe oglądanie telewizji, przeglądanie stron internetowych, korzystanie z czatu oraz udostępnianie materiałów. Wystarczy jedno naciśnięcie przycisku, aby otworzyć drzwi do świata stron internetowych, materiałów na żądanie, gier, zakupów i wielu innych możliwości, jakie daje telewizor:

4. Wzornictwo

Telewizory plazmowe VIERA na 2013 rok, w których wykorzystano znane z roku 2012 połączenie szkła i metalu, w dalszym ciągu charakteryzują się eleganckim wzornictwem, zapewniając przy tym nieskazitelny obraz i najwyższą jakość dźwięku. Modele z serii VT60 zawierają wbudowane głośniki boczne, a cienka metalowa podstawka z jedną taflą szkła zastosowana w modelach serii ZT i VT stanowi wyraz minimalizmu estetycznego i wzorniczego. W nowej konstrukcji w pełni wykorzystano naturalne właściwości szkła i metalu w celu odzwierciedlenia doskonałych parametrów wyświetlacza i kolorów.

5. Ekologiczne rozwiązania

Telewizory plazmowe na 2013 r. wyróżniają się mnóstwem przyjaznych dla środowiska funkcji oszczędzania energii, a panele zastosowane w modelach serii ZT60 nie zawierają rtęci i ołowiu. Nowo opracowane procesy stosowania fosforu i produkcji panelu tylnego wydłużają żywotność panelu plazmowego nawet do 100 000 godzin, zanim jego jasność zmniejszy się o połowę. W praktyce oznacza to ponad 30 lat oglądania obrazu przez 8 godzin dziennie.

Ponadto w telewizorach zastosowano nowy system Eco Navigation, który umożliwia regulowanie ustawień całego zestawu funkcji oszczędzania energii. Obejmuje on funkcję Intelligent Auto Standby, która zapewnia automatyczne wyłączanie podłączonych urządzeń audio i wideo, jeśli nie są one używane. Z kolei tryb Eco zapewnia dostosowywanie jasności obrazu do poziomu oświetlenia w pomieszczeniu.

Linia telewizorów plazmowych HD VIERA na 2013 rok:

Seria ZT60

ZT60 to sztandarowa seria telewizorów plazmowych 3D Full HD Smart VIERA firmy Panasonic, dostępnych jako model 60-calowy. Telewizory te są wyposażone w następujące rozwiązania:

 

Seria VT60

Modele z serii Smart VIERA VT60 są dostępne w trzech rozmiarach przekątnej ekranu: 55, 60 i 65 cali. Są wyposażone w następujące rozwiązania:

 

Seria GT60

Modele z serii Smart VIERA GT60 są dostępne z dwiema przekątnymi ekranu: 42 i 50 cali. Oba są wyposażone w następujące rozwiązania:

 

Seria ST60

Modele z serii Smart VIERA ST60 są dostępne w czterech rozmiarach przekątnej ekranu: 42, 50, 55 i 65 cali. Wszystkie są wyposażone w następujące rozwiązania:

 

Seria X60

Modele z serii VIERA X60 są dostępne z dwiema przekątnymi ekranu: 42 i 50 cali. Jest to jedyna seria w tegorocznej ofercie telewizorów plazmowych HD nieobejmująca modeli 3D. Modele są wyposażone w następujące rozwiązania:

Endnotes:
  1. [Image]: http://dominteligentny.pronczuk.com/wp-content/uploads/2013/01/CES-2013-Photo-WT60-Front.jpg

Source URL: https://dominteligentny.pl/2013/panasonic-nowe-plazmy-dla-europy/