Parrot na CES: super czujnik roślin

Parrot na CES: super czujnik roślin

Wreszcie na dobre odetchniemy od tematyki telewizorów. Pora na ciekawe gadżety. Spodobał nam się nowy pomysł firmy Parrot: niezwykle nowoczesny czujnik roślin, który wysyła raporty wprost do iPhone’a albo innego smartfonu. Inspirujące?

 Zaawansowany

Francuzi dumnie twierdzą, że Flower Power to najbardziej zaawansowany bezprzewodowy czujnik roślin. Co potrafi? Pracuje przez pół roku na jednej baterii AAA. I co w tym czasie robi? Nie próżnuje.

Raporty do telefonu

Dokonuje pomiaru światła, sprawdza wilgotność gleby, temperaturę a nawet nawozy. Raporty z pomiarów wysyła poprzez Bluetooth bezpośrednio do telefonu iPhone (w planach Android i kto wie co jeszcze?). Ale same raporty to za mało, by wyciągnąć odpowiednie wnioski.

6000 roślin

Stąd na potrzeby telefonu (a także i tabletu) stworzono aplikację, która zawiera bazę danych o ponad 6000 roślin doniczkowych. I na jej podstawie użytkownik dostaje alerty w stylu podlej roślinę, zapewnij więcej światła, dodaj nawozu. Sprytne? Naszym zdaniem dla początkujących ogrodników idealne.

Zasadne staje się pytanie: jak droga może być pasja ogrodnicza? Póki co Parrot jeszcze nie podaje dokładnych danych. Jedno jest pewne. Trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *