Pasywny HOTEL – dla aktywnych gości

Pasywny HOTEL – dla aktywnych gości

Funkcjonalne i przytulne pokoje w budynku wykonanym z ekologicznych materiałów. Konstrukcje wykonano z drewna. Cała energia elektryczna pozyskiwana jest wyłącznie z odnawialnych żródeł. Wszystkie pomieszczenia ogrzewane i chłodzone są świeżym powietrzem.Wentylacja pracuje tak cicho, że prawie jej nie słychać.

W budynku zastosowano szczelne drewniane okna, które minimalizują straty ciepła (w tym celu wykorzystano trójwarstwowe szklenie, gdzie przestrzenie między szybami wypełnione są argonem). Wszystkie okna zostały zaprojektowane tak, aby jak najlepiej wykorzystywać energię słoneczną w zimie. Dodatkowo wyposażono je w system rolet, który zapobiega przegrzaniu pomieszczeń w czasie lata.

Roczne zapotrzebowanie na energię cieplną wynosi 13 kWh/m2/rok. Standardowy budynek zużywa 10 krotnie więcej. Łączne zapotrzebowanie na energię pierwotną to 111 kWh/m2/rok (ta ilość energii wystarcza na ogrzewanie budynku, przygotowanie ciepłej wody użytkowej, pracę urządzeń elektrycznych i oświetlenie). Kilka tygodni po otwarciu hotel uzyskał certyfikat budynku pasywnego, przyznawany przez Passivhaus Institut w Darmstadt. Jego jedyną akredytowaną w Polsce jednostką jest PIBP (Polski Instytut Budownictwa Pasywnego) z siedzibą w Gdańsku.

Tadeusz Pawlaczyk

Ambasador budownictwa pasywnego OSZCZĘDNY DOM

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *