Piekarnik parowy z chowanymi drzwiami

Piekarnik parowy z chowanymi drzwiami

Nic tak nie wkurza jak otwarte drzwi piekarnika, które utrudniają dostęp do potrawy. Zawsze można zastosować prowadnice teleskopowe. A co gdyby, drzwi delikatnie wsunąć, by nic nie przeszkadzało podczas wyjmowania potrawy? Oto ciekawy piekarnik parowy niemieckiej firmy Neff.

Neff? Pewnie nie jeden będzie się zastanawiał o co chodzi. Przynajmniej w Polsce. W Niemczech będzie łatwiej bo marka założona w Badenii Wirtembergii działa tam już od 135 lat! A chodzi o specjalistę od spraw kuchennych. Nie dziwi zatem, że na własnym lokalnym rynku Neff nie mógł pominąć wystawy Living Kitchen. I to na niej Niemcy pokazali ciekawy piekarnik parowy Vario Steam.

Pierwsza kluczowa cecha: uchylne i chowane drzwi. Drzwi chowają się do wnętrza piekarnika, więc po otwarciu nie przeszkadzają w dostępie do komory grzewczej. Łatwiej zatem wyciągnąć potrawę czy cokolwiek przy niej robić.

Druga: zabawa z parą. Zależnie od potrzeb można regulować poziom pary i wilgotności. W końcu różne produkty żywnościowe wymagają innych warunków. Można również skorzystać z gotowych programów. Wśród nich przygotowany do podgrzania gotowych potraw przyrządzonych np. dzień wcześniej.

Trzecia: uniwersalność. Zawsze można odpocząć pary, więc jest klasyczny grill, termoobieg i grzałki. I oczywiście również automatyczne do prażenia, pieczenia czy gotowania.

Czwarta: póki co teoretycznie, bo sprawdzenie obietnic producenta będzie wymagało czasu. Neff chwali się systemem z podwójną pompą, by uniknąć osadzania kamienia i czasochłonnego czyszczenia.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *