Pierwszy na świecie laserowy projektor na targach DOM INTELIGENTNY 2013!

Pierwszy na świecie laserowy projektor na targach DOM INTELIGENTNY 2013!

Pora na bez lampowe projektory 3 LCD? Sony przekonuje, że nie jest już problemem uzyskanie wysokiej rozdzielczości i dobrej jasności światła. No i z głowy problem z konserwacją: 20 000 godzin pracy bez wymiany źródła światła i filtra. Czyli ponad 6 razy dłużej niż przy tradycyjnym sprzęcie lampowym. Innymi słowy: pewnie starczy na niemal całe nasze życie, przy przeciętnym użytkowaniu. Do zobaczenia na targach DOM INTELIGENTNY 2103 w październiku, w Warszawie!

Zasadne wydaje się pytanie: Czy nowy projektor będzie idealny do domu? Sony na razie przekonuje, że jest to sprzęt do zastosowań profesjonalnych. Ale do odpowiedniego sprzętu domowego już krótka droga.  A póki co materiał prasowy poniżej. A na początek krótki film z amerykańskiego oddziału Sony.

Projektor Sony VPL-FHZ55 jest dedykowany do zastosowań profesjonalnych. Łączy w sobie znakomite parametry z bogatym zestawem funkcji i możliwości. Z powodzeniem odnajdzie się w trudnych okolicznościach projekcyjnych i dodatkowo zapewni komfort, którego nie mają użytkownicy tradycyjnych projektorów.

Przede wszystkim jest to pierwszy na świecie projektor bezlampowy 3LCD, który oferuje bardzo wysoką rozdzielczość maksymalną – WUXGA (1920 x 1200) oraz jasność światła barwnego na poziomie 4000 lm. Urządzenie może pracować bez wymiany źródła światła i filtra do 20 000 godzin, a to oznacza niemal całkowity brak wymagań konserwacyjnych. W tradycyjnych projektorach wymiana lampy musi następować co ok 3000 godzin, a to oczywiście wiąże się z kosztami. Projektor jest dodatkowo wyposażony w cały szereg funkcji oszczędzania energii co znacznie zmniejsza łączne koszty eksploatacyjne.

Niewątpliwym atutem jest wygoda użytkowania – Sony VPL-FHZ55 – włącza i wyłącza się natychmiast bez oczekiwania na schłodzenie źródła światła. Można go zainstalować w dowolnym miejscu i pozycji, oraz wysłać sygnał z praktycznie każdego źródła. Za tę kompatybilność odpowiada ogromna liczba wejść audio/wideo, które nietypowo umieszczono z przodu urządzenia (D-Sub, DVI, Composite Video, S-Video, HDMI, 5 x BNC). Projektorem można oczywiście sterować poprzez sieć LAN. Jest też wyposażony w złącze szeregowe RS-232C.

Jak przystało na projektor do zastosowań profesjonalnych Sony VPL-FHZ55 oferuje układ optyczny bardzo wysokiej jakości i dostarcza znakomicie osty obraz o wielkości od 40″ do nawet 600″. Wachlarz ustawień obejmuje możliwość przesuwania obrazu w pionie (+/i 30%) i w poziomie (+/i 60%), korekcję zniekształceń trapezowych (do 30 stopni), oraz duży zakres zoomu (1,6x). Urządzenie można zainstalować pod dowolnym kątem bez żadnych ograniczeń – co jest bardzo ciekawym i atrakcyjnym rozwiązaniem zwłaszcza w zastosowaniach eventowych. Projektor oferuje funkcję picture by picture, która pozwala wyświetlić dwa obrazy z dwóch różnych źródeł obok siebie, a także daje możliwość łączenia obrazów z kilku projektorów VPL-FHZ55 w jeden duży.

Sugerowana cena detaliczna Sony VPL-FHZ55 wynosi 23.500 zł brutto (z VAT). Gwarancja na urządzenie wynosi 5 lat.

 

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *