Pies w inteligentnym domu. To nie żarty

Pies w inteligentnym domu. To nie żarty

Jak w starym dowcipie o żołnierzach. Co ma pies w inteligentnym domu? Ma być inteligentny. I uzbrojony po zęby w nowoczesną technikę. Stroimy sobie żarty a czas na powagę. Amerykański Garmin stworzył serię urządzeń, które przydadzą się do śledzenia i zdalnej tresury czworonogów. A nawet: kontroli szczekania. Idealny gadżet do domu inteligentnego? A co potrafi – to już znajdziecie w materiale prasowym poniżej. Warto przejrzeć.

Garmin, producent rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, prezentuje urządzenia, które umożliwiają lokalizowanie, śledzenie oraz zdalną tresurę czworonogów. Z urządzeń Garmin przeznaczonych do monitorowania pozycji psów i ich szkolenia mogą korzystać zarówno profesjonalni treserzy, myśliwi, jak i właściciele psów, którzy chcą, aby ich pupile były bardziej posłuszne.

Obroża antyszczekowa BarkLimmiter

Obroża umożliwiająca właścicielom psów skuteczne eliminowanie obsesyjnego, dokuczliwego szczekania u swoich pupili, zaprojektowana z wykorzystaniem uznanej technologii tresury psów Tri-Tronics®. Dzięki wbudowanemu akcelerometrowi urządzenie odróżnia szczekanie od innych dźwięków wydawanych przez czworonoga. Inteligentny system umożliwia również rozpoznanie tzw. „dobrego” szczekania, aby zwierzę mogło np. zakomunikować zranienie czy niebezpieczeństwo, nie aktywując w ten sposób działania urządzenia. BarkLimmiter precyzyjnie dopasowuje poziom korekty do konkretnego zwierzęcia, bez względu na rasę, grubość sierści itp. Urządzenie rozpoczyna pracę w trybie Autorise, od najniższego poziomu korekcji szczekania i stopniowo podnosi ten poziom, aż do chwili gdy pies zaprzestanie zbędnego szczekania. Bark Odometer™ powie Ci również, ile razy pies zaszczekał podczas  Twojej nieobecności. Istnieje także opcja przełączenia urządzenia z trybu automatycznego na ręczny, który pozwala dostosować pracę BarkLimmiter do potrzeb właściciela i jego psa, np. wykorzystując do eliminacji szczekania wibracje zamiast stymulacji.

Sugerowana cena detaliczna urządzenia to 79 €.

Delta – elektroniczny psi trener

Wszechstronny system przeznaczony do tresury psów, który jest połączeniem elektronicznej obroży treningowej, obroży antyszczekowej i brzęczyka, umożliwiającego odnalezienie psa. System Delta wyposażony jest w czytelny wyświetlacz LCD, umożliwiający trenerowi intuicyjne sterowanie oraz zdalne przełączanie pomiędzy różnymi trybami tresury psów i wprowadzaniu dowolnych korekt w sposobie szkolenia, dostosowanych do charakteru i temperamentu psa w promieniu 800 m. Opcja zdalnej tresury pozwala trenerowi reagować na zachowania psa za pomocą trybu ciągłej lub chwilowej stymulacji, sygnałów wibracyjnych oraz dźwiękowych. Urządzenie pozwala również na dostosowanie impulsów pobudzających o różnych poziomach natężenia (aż do 36 rodzajów intensywności impulsów). Wbudowany system antyszczekowy BarkLimmiter pozwala na ograniczenie „złego szczekania” oraz pomaga w wyciszeniu i uspokojeniu psa. Wodoodporna i niezatapialna obudowa urządzenia zapewnia skuteczną ochronę do głębokości jednego metra przez maksymalnie 30 min.

Sugerowana cena detaliczna systemu Delta to 199 €.

Dla myśliwych – system śledzenia psów Astro

System został zaprojektowany przy udziale treserów psów myśliwskich. Składa się z odbiornika Astro® 320 i obroży lokalizacyjnej DC 50, która odczytuje sygnały zarówno z satelit GPS, jak i satelit GLONASS, dzięki czemu właściciele psów bez trudu odnajdą je nawet w trudno dostępnym terenie. Pracując w trybie ratunkowym urządzenie jest aktywne do 54 godzin, co znacznie zwiększa prawdopodobieństwo odnalezienia pupila w przypadku jego zaginięcia. Informacja o bieżącej pozycji psa jest przesyłana z obroży do urządzenia Astro 320 co pięć sekund. Na 2,6 calowym, jasnym kolorowym ekranie widzimy również imię psa oraz dystans jaki przebył, a tryb Dog Tracker umożliwia dostęp do informacji, czy pies biegnie, siedzi, czy np. zagania zwierzynę. System umożliwia śledzenie czworonogów w promieniu 14,5 km. Urządzenie Astro® 320 zostało wyposażone w mapę bazową, jest również kompatybilne z mapami Topo Polska oraz fotorealistyczną bazą zdjęć satelitarnych BirdsEye™, oraz dostępnymi na rynku mapami przeznaczonymi dla myśliwych.

 

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *