Poznań: Arena Design, Home Decor 2013 i Meble 2013

Poznań: Arena Design, Home Decor 2013 i Meble 2013

Kierunek Poznań? W tym tygodniu na pewno warto, gdyż dziś rozpoczynają się targi Meble 2013 i Home Decor 2013. Czyli polskie święto miłośników gustownie urządzonych wnętrz.

Targi HOME DECOR 2013 będą okazją do prezentacji i promocji nowych kolekcji oświetlenia, dekoracji, tekstyliów, ceramiki, szkła, akcesoriów kuchennych i łazienkowych oraz innych artykułów wyposażenia wnętrz.

Poznańskie targi meblowe będą zaś w tym roku jeszcze większe niż bardzo udana edycja 2012. Ekspozycja wystawców zajmie pawilony o łącznej powierzchni 31.000 mkw (w ubiegłym roku 28.000 mkw). Do statystyk trzeba jeszcze dodać ponad 200 wystawców i kilkadziesiąt premier.

Arena Design

Tematem przewodnim tegorocznej edycji wydarzenia arena DESIGN jest ergonomia, czyli dbałość  o dostosowanie wzoru do potrzeb odbiorców, co w połączeniu z przyjazną formą i innowacyjnością, tworzy komplet składowych elementów dobrego projektu. Różnorodność ludzkich potrzeb wymusza na projektantach swoistą dyscyplinę, która w połączeniu z kreatywnością coraz częściej owocuje wzorami, dzięki którym nasza codzienność staje się nie tylko piękniejsza, ale i wygodniejsza i bezpieczniejsza.

Podczas arena DESIGN 2013 specjaliści z różnych gałęzi przemysłu, producenci, wykładowcy uczelni artystycznych oraz projektanci z kraju i Europy poruszać będą kwestie związane z funkcjonalnością produktu oraz celem jego powstania, czyli ze wszystkim tym, co powinno determinować jego finalny kształt. Wśród tematów tegorocznych dyskusji ważne miejsce zajmie zatem design uczestniczący oraz innowacyjność rozumiana jako całościowe spojrzenie na projekt oraz jego rolę w zmieniającym się technologicznie otoczeniu człowieka. Nie zabraknie również rozmów o produkcyjnej fazie tworzenia – wykonanie warunkuje bowiem funkcjonalność, bezpieczeństwo i wygodę użytkowania produktu tak samo jak dobry projekt.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *