Premiery Sony: projektory 4K i full HD 3D

Premiery Sony: projektory 4K i full HD 3D

Wreszcie trochę uwagi poświęcamy fanom dobrego kina domowego. Tym razem kina z projektorem w roli głównej. Albo z projektorami, gdyż Sony święci premierę dwóch nowych projektorów do kina domowego.

Projektor do kina domowego Sony VPL-VW500ES stanowi rozszerzenie oferty 4K firmy Sony. Dołączy on do projektora VPL-VW1000ES, który był pierwszym na świecie projektorem do kina domowego z podstawową (natywną) rozdzielczością 4K, którego premiera miała miejsce w styczniu 2012.

Projektor VPL-VW500ES wyświetla najwyższej jakości obrazy z rozdzielczością 4096 x 2160 zgodnie ze standardem DCI. Jakość 4K osiągana jest dzięki zastosowaniu paneli SXRD o podstawowej rozdzielczości 4K, które wykorzystują doświadczenie firmy Sony zebrane na rynku profesjonalnego kina cyfrowego. Ponadto, projektor jest zgodny z najnowszym standardem HDMI, HDMI 2.0, dzięki czemu jest w stanie wyświetlać treści w jakości 4K/60P*, co gwarantuje płynny ruch bez konieczności elektronicznego ulepszania pikseli. Obsługujący natywną rozdzielczość 4K projektor VPL-VW500ES wykorzystuje także wyjątkową funkcję zwiększania rozdzielczości do Super Resolution 4K, o nazwie Reality Creation. Funkcja ta znacząco podnosi jakość treści 1080p wyświetlanych w jakości do 4K, także 3D. Co więcej, projektor VPL-VW500ES wykorzystuje unikalny algorytm podnoszenia jakości do 4K, przeznaczony do płyt Blu-ray typu “Mastered in 4K” dostarczanych przez Sony Picture Entertainment.

Projektor VPL-VW500ES ma jasność 1700 lumenów oraz współczynnik kontrastu 200 000:1, co pozwala uzyskanie najwyższej jakości obrazu. Projektor oferuje reprodukcję rozbudowanej palety kolorów dzięki technologii wyświetlania TRILUMINOS, ulepszonej konstrukcji toru optycznego oraz funkcji auto kalibracji. Użytkownik może samodzielnie dokonać korekty kolorów, regulować odcienie, nasycenie oraz jasność, by osiągnąć pożądaną jakość obrazu dostosowaną to własnych preferencji. Technologia obrazu Motionflow sprawdza się w dynamicznych scenach akcji, dzięki niej obraz jest bardziej przejrzysty i mniej rozmyty.

Projektor VPL-VW500ES jest urządzeniem kompaktowym. Wykorzystuje obiektyw zmiennoogniskowy 2.06 z dużym zakresem regulacji. System chłodzenia odprowadza gorące powietrza z przodu projektora. Wbudowany nadajnik radiowy dodatkowo zwiększa elastyczność instalacji dzięki zastosowaniu silnego sygnału bezprzewodowego o dużym pokryciu.

Projektor Full HD 3D Sony VPL-HW55ES

Projektor Full HD 3D VPL-HW55ES to następna generacja wielokrotnie nagradzanego projektora Sony VPL-HW50ES, zaprezentowanego na IFA w 2012 roku.

Sony VPL-HW55ES oferuje jasność 1700 lumenów, posiada lampę mogącą – dzięki wydajnemu systemowi chłodzenia – pracować 5000 godzin.

W stosunku do poprzednika projektor ma ulepszony tor optyczny, technologię zwiększania kontrastu oraz rozwiązanie Advanced Iris3, które pozwalają na osiągnięcie dynamicznego współczynnika kontrastu wynoszącego ponad 120 000:1. Zwiększone poziomy czerni i bieli bez uszczerbku dla szczytowej jasności pozwalają wydobyć jak największą ilość szczegółów w ciemniejszych scenach. Urządzenie oferuje funkcje dodatkowe, takie jak tryby Bright Cinema i Bright TV Sonymode i panele SXRD, dodatkowo zwiększając jakość obrazu 3D. Projektor wykorzystuje także technologię Reality Creation firmy Sony.

Projektor VPL-HW55ES posiada wbudowany nadajnik IR 3D. Jest także kompatybilny z zewnętrznymi nadajnikami radiowymi 3D, co umożliwia daje stabilność synchronizacji 3D i pokrycie.

Opcjonalnie dostępny jest transmiter oferujący kompatybilność z bezprzewodowym HDMI do obu urządzeń. Pozwala to na odbieranie sygnału wideo z odtwarzaczy Blu-ray i konsol do gier, co daje możliwość zredukowania do minimum liczby kabli przy sprzęcie AV.

Zarówno VPL-VW500ES jak i VPL-HW55ES będą dostępne w sprzedaży od końca października 2013.  Premiera na IFA w Berlinie.

 

 

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *