RainBrain: prysznic z Bluetooth i scenami świetlnymi

RainBrain: prysznic z Bluetooth i scenami świetlnymi

Prysznic z Bluetooth? Nie brzmi zbyt absurdalnie? Dla Hansgrohe wcale nie, gdyż zaimplementował technologię bezprzewodowej łączności do systemu Rainbrain, czyli elektronicznego zarządzania prysznicem. A czym tu można zarządzać pod banalnym prysznicem? Cóż, możliwości systemu są całkiem spore.

 

Korzystając ze specjalnego wodoszczelnego panelu z ekranem dotykowym można sterować aż pięcioma różnymi urządzeniami. A jakimi? Proszę bardzo: bocznymi dyszami do masażu, klasyczną słuchawką ścienną, termostatem czy deszczownicą pod sufitem. A do tego jeszcze kontrola oświetlenia w łazience i łazienkowego systemu audio. I co ważne: można zsynchronizować pracę wszystkich by zaprogramować odpowiednie sceny łazienkowe. I do tego indywidualne dla pięciu osób.

Panel zastępuje klasyczną regulację wody. Przyda się zatem do sterowania ilością wody, temperaturą i poszczególnymi rodzajami natrysku. Oczywiście w ramach zabezpieczeń: elektroniczny termostat by ochronić kąpiących przed poparzeniem. I do tego przydatna funkcja warm-up: wstępnego podgrzania kabiny. A w ramach kolejnych gadżetów: funkcja pauzy, by np. spokojnie namydlić ciało przed spłukaniem.

 

A do czego Bluetooth? Do przesyłania muzyki ze smartfonu. Jeśli jednak Bluetooth to za mało to zawsze można skorzystać z alternatywnego rozwiązania: zapisania katalogów z muzyką na karcie pamięci, którą potem można schować w wodoszczelnym panelu. Muzyka oczywiście zapisana jako mp3.

 

A na koniec krótko o kosztach. Sam panel sterujący, który jest tylko częścią zestawu wyceniono wręcz absurdalnie. Sugerowana cena: ponad 18 000 zł.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *