Sony na ISE: pierwszy projektor laserowy

Sony na ISE: pierwszy projektor laserowy

Dziś więcej o tematyce projektorów prezentowanych podczas wystawy ISE w Amsterdamie. Sony pokazało swój pierwszy projektor laserowy. Pierwszy na świecie z projektorem 3LCD. Laserowy czyli jaki? Szczegóły poniżej.

Zapowiadane urządzenie jest pierwszym na świecie laserowym projektorem 3LCD o jasności 4.000 lumenów i rozdzielczości WUXGA (1920 x 1200) — a także najjaśniejszym projektorem w swojej klasie. Projektor z laserowym źródłem światła będzie dostępny od lata 2013 r.

W projektorze z laserowym źródłem światła nie ma potrzeby okresowej wymiany lampy — wyróżnia się on większą trwałością i niższym kosztem utrzymania. Nowa technologia BrightEra™3LCD umożliwia korzystanie z projektora bez czynności konserwacyjnych nawet przez 20 000 godzin, w zależności od warunków otoczenia i konfiguracji. Z badań rynku wynika, że cecha ta jest szczególnie istotna w segmentach biurowym i edukacyjnym, w których okresy użytkowania projektorów są dłuższe.

Projektor z laserowym źródłem światła to innowacyjny i wydajny produkt, który jest odpowiedzią na rosnące wymagania rynku. Jest przyjazny dla środowiska, zapewnia znakomitą jasność i najwyższą jakość obrazu. Spodziewamy się, że spotka się z zainteresowaniem w biznesie i edukacji ponieważ jest rozwiązaniem o bardzo długiej żywotności do 20.000 godzin i jest praktycznie bezobsługowy.” – informuje Aleksandra Jasińska Channel Account Manager Display Business Group Professional Manager z firmy Sony Professional Solutions Europe.

W celu zapewnienia optymalnej jasności w nowym projektorze zastosowano zamiast diod LED technologię światła laserowego firmy Sony. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych lamp UHP, białe światło jest kierowane na mechanizm 3LCD w celu zapewnienia niezwykłej jakości obrazu. Dzięki temu projektor z laserowym źródłem światła wyświetla znacznie jaśniejsze obrazy, o lepszym kontraście i wyjątkowej stabilności kolorów.

Projektor ten udostępnia funkcję wygaszania obrazu co zapewnia płynność prezentacji i wysoki poziom reprodukcji kolorów. Urządzenie z laserowym źródłem światła wyróżnia się także niezwykłą wszechstronnością instalacji: można go swobodnie obracać do góry i do dołu w pionie, a ponadto działa efektywnie w orientacji pionowej. To kolejny argument za tym, że znakomicie sprawdzi się w zastosowaniach na rynku zarówno biznesowym, jak i edukacyjnym.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *