Sony: super kino domowe z technologią NASA

Sony: super kino domowe z technologią NASA

Ciekawy sposób na kibica: kino domowe z trybem dźwięku futbol, by poczuć się jak na stadionie. A do tego jeszcze interpolacja do formatu 4K, czyli znacznie lepszego obrazu niż z Full HD i technologie wykorzystywane przez NASA. Trzeba przyznać, że Sony nie brakuje ciekawych pomysłów na uatrakcyjnienie zestawów kina domowego.

Zacznijmy od technologii NASA. Cóż kosmicznego może być w kinie domowym? Sony twierdzi, że w stylowych głośnikach wykorzystał technologie cieczy magnetoreologicznej, opracowaną pierwotnie przez NASA na potrzeby programów kosmicznych. Choć sam producent nie rozwija o co chodzi śpieszymy z pomocą. Ciecz magnetoreologiczna jest bardzo zbliżona do ferrofluidu, czyli substancji, którą stosuje się w głośnikach wysokotonowych. Zadaniem ferrofluidu jest ochrona głośnika przed uszkodzeniem, a bardziej przystępnie: przed spaleniem wskutek nadmiernego przegrzania. By nadać jeszcze smaczku ciecz magnetoreologiczna jest traktowana jako materiał high-tech. Ciecz jest wykorzystywana w zaawansowanych zawieszeniach samochodów takich marek jak Audi, BMW, Cadillac, Ferrari a nawet w silnikach Porsche. Z technologii korzysta również luksusowa marka Hondy: Acura. Trzeba przyznać, że takie towarzystwo nobilituje.

Akustyka jak na stadionie w Brazylii

Zestaw kina domowego zawiera dane o akustyce jednego z brazylijskich stadionów pilkarskich, które można wykorzystać do błyskawicznego wytworzenia identycznego pola dźwiękowego we własnych czterech ścianach. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk, a urządzenie wyciszy głos komentatora, pozwalając skupić się na samej akcji – i czuć się, jak na trybunie. Nowe tryb jest również polecany przez Sony przy oglądaniu sportów motorowych, rozgrywek tenisowych i wielu innych dyscyplin.

 Jedno dotknięcie, czyli NFC w kinie domowym

Smartfon z systemem Android albo tablet z technologiami NFC (Near Field Communication) i Bluetooth® można w bardzo prosty sposób połączyć z nowymi zestawami kina domowego Sony. Wystarczy dotknąć nim zestawu kina domowego lub zestawu glosnikowego, a oba urządzenia natychmiast wykorzystają technologie NFC do nawiązania połączenia Bluetooth® – bez wybierania ustawień i wykonywania procedury parowania. Dalej pozostanie już tylko słuchać czystego dźwięku przesyłanego bez żadnych przewodów.

Co więcej, dla zapewnienia optymalnego brzmienia dźwięk przesyłany przez łącze Bluetooth® jest optymalizowany przez system Digital Music Enhancer, który dzięki wykorzystaniu szeregu technologii audio przywraca wysokie częstotliwości zanikające podczas kompresji plików muzycznych.

Wi-Fi i TV Side View

Wbudowana technologia Wi-Fi umożliwia łączność z innymi domowymi urządzeniami oraz z najróżniejszymi serwisami internetowymi. Dzięki niej można na przykład przesyłać strumieniowo film HD z podłączonego do sieci komputera.

Do sterowania zestawami kina domowego można używać tabletu lub smartfona z zainstalowana darmowa aplikacja TV SideView, dostępna w wersji na urządzenia z systemem Android i iOS. Aplikacja umożliwia przeglądanie programu telewizyjnego, przeszukiwanie Internetu i poznawanie dodatkowych materiałów związanych z oglądanym filmem Blu-ray Disc™ albo audycją telewizyjną.

 

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *