Sterowanie domem przez iPhone i nie tylko: filmy

Sterowanie domem przez iPhone i nie tylko: filmy

Choćby najlepiej dobrane słowa nie oddadzą tego co można po prostu zobaczyć. Najbardziej wymyślne hasła reklamowe nie zastąpią tego, czego możemy sami doznać. Pora zatem na krótki film poświęcony sterowaniu domem inteligentnym poprzez smartfon. A dokładniej iPhone. Ale nie tylko on jest w roli głównej. Równie ważny jest także komputer w domu. Jednym z bohaterów filmu jest Gira Home Server.

Sam producent nazywa go komputerem pokładowym w inteligentnym domu. A precyzując dodaje, że sprzęt stanowi interfejs pomiędzy instalacją elektryczną a siecią komputerową. Steruje wszystkimi urządzeniami jakie zostały zainstalowane w domu i podłączone do systemu KNX/EIB. By nie być gołosłownym. Oznacza to domofon, monitoring, audio, sterowanie ogrzewaniem i wentylacją, pracą rolet a nawet kontrolowaniem zużycia energii. A jak to wygląda w praktyce? Zerknijcie poniżej.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *