System cyfrowy w monitoringu. Przesiadka z analogu

System cyfrowy w monitoringu. Przesiadka z analogu

Tym razem temat, którego zapewne wielu z nas najchętniej wolałoby uniknąć. Ale z różnych powodów nie może: monitoring domu jako jeden z elementów systemu ochrony naszego mienia jak i bliskich. Z pewnością przydatny. Ale co tak naprawdę musimy o nim wiedzieć?

Zacznijmy od pytania: czy nasz system jest analogowy czy cyfrowy? Jeśli ma już kilka lat to zapewne jeszcze jest rozwiązaniem analogowym. Czy warto zmienić? Bosch przekonuje, że tak. A jakich używa argumentów?

http://youtu.be/eZzqnlho-9o

Po pierwsze koszty. Niemcy zapewniają, że przejście na technologię cyfrową nie jest kosztowne. A jako przykład podają dwa modele dekoderów z serii Videojet: 3000 i 7000. W ich przypadku nie jest konieczne inwestowanie w zakup dodatkowego sprzętu komputerowego i oprogramowania do przetwarzania sygnału wideo.

Po drugie: funkcjonalność. Nie ma problemu z przesłaniem sygnału wysokiej jakości z kamery sieciowej do analogowego ekranu. Dekoder umożliwia pełne dekodowanie w standardzie HD. Od jednego strumienia (tryb pełnoekranowy) po cztery strumienie w niższej jakości SD. Wówczas ekran jest podzielony na czery części, by oglądać jednocześnie obraz z kilku różnych kamer.

Ponadto: wyświetlanie obrazów wideo zdekodowanych w kompresji H.264 przy szybkości 60 klatek na sekundę. Co ważne: obsługuje standardy PAL, NTSC lub HD. I oczywiście za pośrednictwem sieci IP.  A na dodatek jest obsługa dźwięku.

Po trzecie: wysoka jakość obrazu. Do dekodera można bowiem podłączyć nowoczesny płaski ekran. Poprzez popularne HDMI. Wówczas można wykorzystać jakość obrazu w najwyższej rozdzielczości (zależne oczywiście od kamery).

A po czwarte: większe możliwości. Przykładem jest wyższy model Videojet 7000. Cennym uzupełnieniem jest bezpośrednie sterowanie dwoma wyświetlaczami HD z niezależnie skonfigurowaną strukturą ekranu. Gdzie to można wykorzystać? W przypadku obsługi większych domów i rezydencji, gdzie stosowane są systemy wielomonitorowe.

Videojet 7000 umożliwia także skalowanie obrazu oraz dekodowanie każdej formy strumienia i rozdzielczości. Reszta funkcja taka jak w niższym modelu. W tym m.in. funkcja uproszczonego przesyłania obrazu.  A także możliwość wykorzystania oprogramowania VideoSDK5 Monitorwall. Do czego się przyda? Do obsługi standardu HD.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *