System kinowy Laser TV: 100 cali w sali

System kinowy Laser TV: 100 cali w sali

Laser TV? To nie jest ani LCD, LED czy plazma. To połączenie specjalnego projektora i dużego ekranu. Jak dużego? 100 cali wystarczy?

Urządzenie zostało wyposażone w technologię Smart TV oraz cyfrowe funkcje telewizyjne. Rozwiązanie pozwala stworzyć wyjątkowy system kina domowego, obejmujący olbrzymi ekran i zewnętrzny moduł projektora UST (Ultra Short Throw), który jest w stanie wyświetlać obrazy z bardzo małych odległości. System oferuje rozdzielczość Full HD 1080p i niewiarygodny kontrast, możliwy dzięki zastosowaniu opartej na laserach zaawansowanej technologii projekcji LG.

Wyjątkowe wrażenia w systemie kina domowego

Obraz o wysokim kontraście wyświetlany na 100-calowym ekranie oferuje wrażenia, które można uzyskać w sali kinowej. W przeszłości do projekcji tak dużego obrazu niezbędna była znaczna odległość. Wymagana przestrzeń lub „długie rzutowanie” sprawiało, że wyświetlanie dużych obrazów w domu było mało praktyczne. Obecnie, dzięki zastosowaniu projektora UST, soczewka może znajdować się zaledwie 56 cm (22 cale) od ekranu. LG Laser TV oferuje rozdzielczość Full HD 1080p i współczynnik kontrastu dynamicznego sięgający 10 000 000:1,  gwarantujący żywy i wyrazisty obraz doskonale widoczny zarówno w ciemności, jak i w jaśniejszym otoczeniu.

Funkcje Smart TV

System Laser TV obsługuje platformę LG Smart TV, dając dostęp do wszystkich cenionych funkcji modeli LG najwyższej klasy, takich jak: serwis Smart World, usługi LG Cloud, pilot Magic Remote oraz obsługa technologii Intel WiDi. Urządzenie zostało wyposażone również w tuner telewizji cyfrowej. Użytkownicy strefy treści premium LG mogą z równą łatwością korzystać z platform społecznościowych (np. serwisu Facebook), jak i z usług VoD (np. Netflix). Za pośrednictwem technologii LG Cloud, możliwe jest zarządzanie osobistymi dokumentami, takimi jak zdjęcia, domowe filmy wideo i biblioteka muzyki.

Platforma LG Smart TV oferuje panel sterowania oraz opcje połączeń, usprawniające dostęp do materiałów zapisanych na smartfonach, laptopach, urządzeniach pamięci masowej oraz treści dostępnych w Internecie. Dzięki wbudowanym technologiom WiDi i Wi-Fi treść z dowolnego zgodnego urządzenia zewnętrznego można bezprzewodowo odtwarzać na ekranie. Nawigację po usługach i urządzeniach zewnętrznych ułatwi pilot Magic Remote, który umożliwia cztery tryby kontroli — głos, gesty, wskazywanie oraz pokrętło.

Struktura kina domowego

System LG Laser TV wyposażony w dwa głośniki o mocy 10 W wbudowane w moduł projektora, pozwala uzyskać wirtualny dźwięk przestrzenny, tworząc w domu realistyczne wrażenia kinowe. Sam projektor oferuje minimalistyczne, stylowe wzornictwo LG Dynamic Arc Design, cechujące się subtelnymi zaokrągleniami powierzchni i wysokością nieprzekraczającą 14,5 cm (5,7 cala). W 100-calowym ekranie zastosowano natomiast obudowę LG CINEMA SCREEN Design, dzięki której urządzenie pasuje do każdego wnętrza.

Niezawodny i mniej szkodliwy dla środowiska

Laserowy system projekcji wykorzystuje specjalne lampy wbudowane w moduł projektora, które zapewniają znakomitą jakość obrazu jednocześnie eliminując konieczność stosowania rtęci. Nowy system jest w stanie pracować przez 25 000 godzin bez konieczności wymiany lamp (pięciokrotnie dłużej niż w przypadku lamp rtęciowych). Rezygnacja z rtęci należy do działań LG, mających na celu ograniczenie negatywnego wpływu na środowisko. Jednocześnie przy zachowaniu wysokiej  jakości urządzeń elektronicznych oferowanych klientom.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *