Targi: inteligentny garaż pełen niezwykłych samochodów

Targi: inteligentny garaż pełen niezwykłych samochodów

W tym roku na targach zaparkowało kilka samochodów. Wszystkie w ramach jakże ważnego wyposażenia nowoczesnego, zautomatyzowanego domu. A ściślej: zautomatyzowanego garażu.

Najbardziej pożądany samochód w nowoczesnym domu: Nissan Leaf. W razie sytuacji awaryjnej może zasilać dom. To nie żart. Potrzebna jest tylko odpowiednia stacja dokująca. A na dowód, że to możliwe, Nissan przez 4 dni targowe serwował kawę i inne napoje z ekspresu podłączonego do samochodu. Probowaliśmy czekolady. Wyśmienita.

Najbardziej zaawansowany technicznie: Mercedes klasy S. Pierwszy samochód w którym nie ma ani jednej tradycyjnej żarówki. Zamiast nich kilkaset diod LED. I do tego pierwszy samochód, który automatycznie rozpoznaje rodzaj drogi, dzięki specjalnej kamerze stereo. A na dodatek dostosowujący pracę zawieszenia do wszelkich nierówności jakie wykryje kamera. Pewnie w Polsce będzie miała sporo pracy.

Był również samochód marzeń: Porsche Panamera podłączane do gniazdka w ścianie. Tak, nawet Porsche wybrało technologię hybrydową, co ma przynieść realne oszczędności. Jakie? W testach udało się uzyskać nawet 2,8 l na 100 km! Ekonomiczne Porsche o mocy 416 KM? Dlaczego nie? A na zachętę jeden z pierwszych filmów w ramach zapowiedzi nowego samochodu.

Opel Ampera. Zdumiewa ogromny zasięg: nawet do 500 km. I do tego korzystne ładowanie ze zwykłego źródła w ścianie. Akumulatory o długiej żywotności, moc od 111 do 150 KM. I korzystne koszty użytkowania. A na wypadek problemów: benzynowy generator o mocy 86 KM. Przydatny szczególnie, by zwiększyć zasięg do imponujących 500 km. A jakie przyśpieszenie? Można być mile zaskoczonym. Do 100 km/h przyśpiesza poniżej 10 sekund. A funkcjonalność? Miejsce na 4 osoby i sporo bagażu. A do tego praktyczne rozwiązanie. W trakcie ładowania można nagrzać lub schłodzić wnętrze. Praktyczne.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *