Targi: Jung multiroom, czyli muzyka w całym domu

Targi: Jung multiroom, czyli muzyka w całym domu

Multiroom? Cóż, nie każdemu musi kojarzyć się jednoznacznie. Za angielskim terminem kryje się jakże przyjemne rozwiązanie: swobodny dostęp do muzyki niemal z dowolnego miejsca domu. Niemal, gdyż nie wszędzie jest sens instalować kolejny sterownik. A tam gdzie kontroler tam wygodny dostęp do muzycznego archiwum. Archiwum na dysku twardym, by zmieścić jak najwięcej muzyki czy filmów. Bez konieczności ruszania się z fotela, by wybrać najbardziej optymalne nagrania. Optymalne dla różnych grup wiekowych rzecz jasna.

Multiroom może być częścią instalacji KNX w nowoczesnym domu. W przypadku marki Jung sercem systemu jest wielokanałowy wzmacniacz instalowany w szafce rack. Można do niego podłączyć poprzez tradycyjne przewody z końcówkami RCA różne źródła muzyki: odtwarzacz płyt CD, DVD, mp3 a także muzyczny serwer. Opcja kontrolowania źródeł dźwięku? Jak najbardziej.

Dla domownika multiroom oznacza kontrolery na ścianie. W najprostszym wydaniu jest to klasyczny kilkuprzyciskowy moduł z regulacją głośności i wyborem źródła dźwięku. W zaawansowanej zdalny pilot z własnym wyświetlaczem OLED. Można na nim zobaczyć dane o wykonawcy utworu i nazwie albumu. A do tego źródło dźwięku i możliwość wybierania nagrań.

Jak to wszystko działa w praktyce? I jak wygląda na żywo a nie w katalogu czy na stronie internetowej? Do zobaczenia na naszych targach. Już za kilka dni.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *