Targi: po raz pierwszy w Polsce nowy projektor Sony 4K

Targi: po raz pierwszy w Polsce nowy projektor Sony 4K

W zeszłym roku mogliście po raz pierwszy podziwiać kino 4K z pierwszym na świecie projektorem Sony 4K. W tym roku kolejna odsłona. Nowy projektor, po raz pierwszy zaprezentowany przez Sony podczas targów IFA ujrzy światło dzienne w Polsce: na naszych targach DOM INTELIGENTNY 2013. Już teraz zapraszamy do bliskich spotkań 4 stopnia z Sony VPL-VW500ES.

A co potrafi nowy sprzęt? Jak został skonstruowany? Na jaką jakość obrazu można liczyć? W jaki sposób go skonfigurować? Zerknijcie na film.

Projektor do kina domowego Sony VPL-VW500ES stanowi rozszerzenie oferty 4K firmy Sony. Dołączy on do projektora VPL-VW1000ES, który był pierwszym na świecie projektorem do kina domowego z podstawową (natywną) rozdzielczością 4K, którego premiera miała miejsce w styczniu 2012.

Projektor VPL-VW500ES wyświetla najwyższej jakości obrazy z rozdzielczością 4096 x 2160 zgodnie ze standardem DCI. Jakość 4K osiągana jest dzięki zastosowaniu paneli SXRD o podstawowej rozdzielczości 4K, które wykorzystują doświadczenie firmy Sony zebrane na rynku profesjonalnego kina cyfrowego. Ponadto, projektor jest zgodny z najnowszym standardem HDMI, HDMI 2.0, dzięki czemu jest w stanie wyświetlać treści w jakości 4K/60P*, co gwarantuje płynny ruch bez konieczności elektronicznego ulepszania pikseli. Obsługujący natywną rozdzielczość 4K projektor VPL-VW500ES wykorzystuje także wyjątkową funkcję zwiększania rozdzielczości do Super Resolution 4K, o nazwie Reality Creation. Funkcja ta znacząco podnosi jakość treści 1080p wyświetlanych w jakości do 4K, także 3D. Co więcej, projektor VPL-VW500ES wykorzystuje unikalny algorytm podnoszenia jakości do 4K, przeznaczony do płyt Blu-ray typu “Mastered in 4K” dostarczanych przez Sony Picture Entertainment.

Projektor VPL-VW500ES ma jasność 1700 lumenów oraz współczynnik kontrastu 200 000:1, co pozwala uzyskanie najwyższej jakości obrazu. Projektor oferuje reprodukcję rozbudowanej palety kolorów dzięki technologii wyświetlania TRILUMINOS, ulepszonej konstrukcji toru optycznego oraz funkcji auto kalibracji. Użytkownik może samodzielnie dokonać korekty kolorów, regulować odcienie, nasycenie oraz jasność, by osiągnąć pożądaną jakość obrazu dostosowaną to własnych preferencji. Technologia obrazu Motionflow sprawdza się w dynamicznych scenach akcji, dzięki niej obraz jest bardziej przejrzysty i mniej rozmyty.

 

Projektor VPL-VW500ES jest urządzeniem kompaktowym. Wykorzystuje obiektyw zmiennoogniskowy 2.06 z dużym zakresem regulacji. System chłodzenia odprowadza gorące powietrza z przodu projektora. Wbudowany nadajnik radiowy dodatkowo zwiększa elastyczność instalacji dzięki zastosowaniu silnego sygnału bezprzewodowego o dużym pokryciu.

 

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *