Technologia obrazu 4K. Czas na zmianę?

Technologia obrazu 4K. Czas na zmianę?

Dylemat czy nie? Zmieniać już telewizor czy projektor z Full HD na 4K? Przesiadka na znacznie lepszą rozdzielczość? Cóż, z pewnością lepsze jest wrogiem dobrego. Szczególnie gdy 4K można poznać bliżej. Chociażby u nas na targach.

Niemniej nie trudno o ale. I to dość stanowcze. Póki co treści 4K jest jak na lekarstwo. Innymi słowy. Filmów 4K jest tyle co kot napłakał. Ale warto pamiętać, że początki każdej technologii są trudne. Nie tylko ze względu na ilość dostępnych materiałów. Także ze względu na ceny. Dobrym przykładem jest 84 calowy telewizor 4K od LG. Także prezentowany na targach. Pierwsza cena: ponad 80 tysięcy złotych. Tyle co za samochód klasy średniej.  Sporo. Ale nie trzeba daleko sięgać pamięcią wstecz. Kto jeszcze pamięta pierwsze telewizory plazmowe, których ceny przekraczały magiczny próg 100 000 zł?

Jakość 4K imponuje. Ilość detali jest zdumiewająca. Zasadne wówczas wydaje się pytanie, czy już jesteśmy przygotowani na to, że nawet wszelkie detale makijażu na twarzach aktorów ujrzymy bez żadnego problemu? Poziom realizmu zaskakuje szczególnie przy przesiadce z tradycyjnego obrazu SD. Można nawet potraktować to z miłym akcentem dowcipu, czego najlepszy przykładem jest świetny film LG:

4K na targach obecne było z mocnym akcentem. Mieliśmy bowiem okazję zobaczyć najnowsze projektory Sony. Co ważne nie była to prezentacja wyłącznie statyczna. Prawdziwe kino 4K można było sprawdzić w specjalnie przygotowanej sali kinowej. Prócz tego wspomniany już telewizor LG a także po raz pierwszy w naszym kraju ogromna ściana prezentacyjna LED. Ściana 4K Ultra HD o rozmiarach 7,2 x 2,1 metra. Nam bardzo przypadła do gustu. Podobnie jak projektory i 84 calowy telewizor. A Tobie? Zachęcamy do podzielenia się wrażeniami z bliskimi spotkaniami czwartego stopnia. Czwartego stopnia K :)

A na koniec reklama 4K z Sony Australia. Inne spojrzenie na nową technologię.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *