Telewizory OLED wreszcie w Europie

Telewizory OLED wreszcie w Europie

Telewizor OLED jest obiecywany od tak dawna, że nie wiadomo – czy się cieszyć, czy płakać na informacje, że wreszcie pojawił się w Europie. W Europie? To brzmi bardzo obiecująco. Póki co na razie OLED można kupić w jednym kraju: w Niemczech. Na sprzedaż w innych krajach Europy trzeba będzie poczekać. Jak długo? LG obiecuje, że zdąży jeszcze w tym roku: w czwartym kwartale. Czyli OLED na tegoroczną gwiazdkę? Pożyjemy, zobaczymy.

Póki co LG powołuje się na badania firmy badawczej DisplaySearch, wedle których do roku 2017 sprzedaż telewizorów OLED na rynku europejskim stanowić będzie nawet 30% ogólnoświatowego rynku telewizorów tej kategorii. Co więcej firma prognozuje, iż światowy popyt na telewizory tego typu wzrośnie do ponad 7 mln sztuk do 2016 roku.

Telewizor OLED z zakrzywionym ekranem będzie miał niezłe wsparcie marketingowe. Sprzęt wyróżniono nagrodami m.in. EISA 2013, Red Dot: Best of the Best. Jakość obrazu została poświadczona certyfikatami wydanymi przez niezależne międzynarodowe instytucje jak TÜV Rheinland, Intertek i VDE. Telewizor ten, jako pierwszy OLED na świecie, uzyskał również certyfikat THX. Czy to wystarczy, by przekonać konsumentów do dość kosztownego wydatku? Znamy bowiem jego cenę. Ile obstawiacie?

Trafiliście? Sugerowana cena detaliczna wynosi 8999 euro. W Niemczech. A w innych krajach Europy? Trzeba będzie poczekać do debiutu w poszczególnych państwach.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *