Umywalka high-tech: Penta z Massive Design

Umywalka high-tech: Penta z Massive Design

Oto prawdopodobnie pierwsze tego typu połączenie materiałów w historii designu: super wytrzymałego Corianu i przezroczystego materiału Chroma. A efekt? Przepiękna luksusowa umywalka z serii Penta zaprojektowana przez polskiego architekta.

Autorem serii Penta jest architekt Przemysław Mac Stopa, założyciel i główny projektant w pracowni Massive Design. Seria składa się z płytek ściennych oraz dwóch typów umywalek i jest częścią kolekcji MyBath, której wszystkie elementy powstały na bazie powierzchniowego materiału hi tech DuPont™ Corian®. Kolekcję tą można zobaczyć w ekskluzywnych salonach łazienkowych na terenie całej Polski.

Trendy i funkcjonalność

Elementy wyposażenia serii Penta to rozwiązania dla łazienek nowoczesnych, których właściciele podążają za trendami, pragną nie tylko nowości, ale też funkcjonalnych rozwiązań wykorzystujących wytrzymałe i bezpieczne materiały.

Główną bohaterką kolekcji jest umywalka nablatowa wykonana z zaawansowanego materiału powierzchniowego DuPont™ Corian®, którego piękno uzupełniają przezroczyste elementy wykonane z materiału Chroma. Jest to prawdopodobnie pierwsze tego typu połączenie materiałów w historii designu, który po raz kolejny udowadnia swoją elastyczność, otwartość na rozwiązania oraz śmiałość wyrażanych pomysłów.

Projekt okiem architekta

Przemysław Mac Stopa komentuje „Ogólnie we wzornictwie interesują mnie formy organiczne, w tym formy hybrydowe łączące różne materiały i kolory. Lubię z nimi eksperymentować i często poszukuje nowych rozwiązań. Uważam, że takie formy idealnie nadają się do stworzenia ciekawej łazienki. W umywalce Penta przeźroczystość organicznych elementów świetnie łączy się z przeźroczystością wody. Ponadto, chciałem stworzyć trochę surrealistyczny efekt otworów nadający całej formie lekkości”.

Umywalka jak odwrócony stożek

Kolejnym elementem serii Penta jest wolnostojąca umywalka, która została zbudowana na planie odwróconego stożka ze ściętym wierzchołkiem. Wrażenie masywności i monolityczności konstrukcji zostało zaburzone szczeliną cieniową biegnącą pionowo przez całą wysokość obiektu, tj. 90 cm. W podstawie odwróconego stożka znajduje się misa o średnicy 43cm.

Seria Penta składa się także z płytek ściennych, które wykonane są w całości z zaawansowanego materiału powierzchniowego DuPont™ Corian®. Za sprawą nieporowatej powierzchni materiału, całość nie stwarza problemu przy utrzymaniu czystości, a także pozostaje odporna na wilgoć oraz rozwój grzybów, pleśni lub bakterii. Wzór rozmieszczony na płytce sześcioboku jest powtarzalny. Z delikatnym wzorem powtarza się on na powierzchni 90 x 60cm.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *