Wanna niczym rzeźba: po włosku

Wanna niczym rzeźba: po włosku

Współpraca z  włoskimi designerami zapoczątkowana w 2005 roku, tym razem zaowocowała innowacyjnymi wariacjami na temat naturalnego piękna połączonego z rygorystycznymi zasadami geometrii. Palomba 2012 to przedmioty zachwycające minimalistycznym pięknem: nietypowa wanna, meble łazienkowe oraz osiem modeli umywalek.

Geometria i natura – styl kolekcji Palomba

Sukces pierwszej kolekcji, pozytywny odbiór konsumentów oraz uznanie w świecie designu stały się bodźcem do wprowadzenia nowych elementów serii sygnowanej nazwiskiem włoskich designerów Palomba. Geometria, która w poprzedniej odsłonie była najistotniejszym składnikiem, tym razem powraca w wersji zdecydowanie bardziej delikatnej; w subtelnych liniach i idealnie gładkich powierzchniach. Przeważające owalne kształty budują nową jakość, skutecznie odświeżają wizerunek serii, nadając przedmiotom wyrafinowany i elegancki design.

Styl naszej kolekcji oscyluje pomiędzy rygorystycznymi zasadami geometrii, a organicznymi formami, czyli inspiracjami pozornie sprzecznymi. Chcieliśmy udowodnić, że połączenie tych dwóch antagonistycznych stylów daje niesamowite możliwości wzornicze oraz pozwala na stworzenie przedmiotów wyjątkowych – podkreślają Ludowica i Roberto Palomba.

Unikatowy design umywalek – szerokie możliwości

Najnowsza Palomba proponuje dodatkowo osiem modeli umywalek, asymetryczną wannę oraz nowoczesne meble łazienkowe.

Uwagę przyciąga charakterystyczna monolityczna umywalka, której kształt nawiązuje do owianego tajemnicą, prehistorycznego, wolnostojącego głazu pochodzącego z Bretanii Dostępna jest w wersji wolnostojącej, montowanej bezpośrednio na podłożu lub z możliwością montażu przy ścianie. Na umywalce może być zainstalowana bateria W skład serii wchodzą również umywalki nablatowe oraz wpuszczane w blat. Te ostatnie oferowane są w szerokiej gamie rozmiarów.

Elementy z ceramiki sanitarnej oferowane są opcjonalnie z dodatkową powłoką – Laufen Clean Coat, która zapewnia idealnie gładką, odporną na zabrudzenia i zarysowania powierzchnię.

Dynamiczna i asymetryczna wanna Palomba – odwołanie do żywiołów natury

Wolnostojąca wanna niczym rzeźba może stanowić o nastroju całego wnętrza. Łazienka wyposażona w wannę Palomba staje się ekskluzywnym salonem kąpielowym i domowym centrum SPA. Ukryty przelew zastosowany w tym produkcie jest przejawem troski o najdrobniejsze nawet szczegóły całego projektu. Miła w dotyku wanna wykonana jest z materiału typu Solid surface, który pozwolił na stworzenie idealnie wykończonego, plastycznego kształtu.

Meble

Lekkie meble oferują nowe możliwości aranżacyjne. Kompozycja otwartych szafek, w których wnęka zaskakuje kontrastowym kolorem oraz funkcjonalne szafki wolnostojące z półkami w połączeniu z modułami podstawowymi tworzą oryginalną całość. Dla zwolenników delikatnych kolorów meble oferowane są także w bieli i szarości w zależności od modułów.

Palomba jest synonimem elegancji, prestiżu oraz jakości na najwyższym poziomie. Meble wykonane są z płyty typu MDF pokrytej folią PCV, co zapewnia nie tylko estetyczny i nowoczesny wygląd, ale chroni je przed wilgocią i promieniami UV. Meble wyposażone są w cicho domykające mechanizmy jednego z najbardziej uznanych producentów marki Hettich. Eleganckie szuflady szafek pod umywalkowych oferowane są z syfonem, co pozwala na oszczędzanie przestrzeni oraz lepsze wykorzystanie mebli.

Komfortowy system montażu 3D ułatwia ustawienie meble w płaszczyźnie poziomej, pionowej oraz odległości od ściany.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *