Wejście z antracytem: drewniane

Wejście z antracytem: drewniane

Pora porzucić przyzwyczajenia. Jeśli drzwi drewniane to zwykle w odcieniach brązu. A może spróbować inaczej? Z kolorem grafitowym, który staje się coraz modniejszy?

Solidne, drewniane drzwi zapewnią naszemu domowi ciepło i bezpieczeństwo. Aby dobrze komponowały się z nowoczesną architekturą, powinniśmy zdecydować się na warianty odbiegające wyglądem od tradycyjnych, brązowych skrzydeł. Firma CAL połączyła tradycyjny materiał z minimalistycznym wzornictwem i modnym, grafitowym kolorem.

Przykładem drzwi wejściowych, które świetnie wpisują się w aktualne trendy aranżacji domu, jest model Mikołaj z Kolekcji Rycerskiej firmy CAL. Drzwi dostępne są w standardowych, brązowych wykończeniach, jednak swoje nowoczesne oblicze najpełniej prezentują w wersji grafitowej. Clue modelu stanowią cztery foremne przeszklenia, wykończone na obrzeżach stalą szlachetną, oraz metaliczne dodatki, takie jak klamki czy antaby. Delikatne poziome tłoczenia dzielą płaszczyznę drzwi na cztery równe części, nadając im geometrycznej równowagi.

Mikołaj w głębokim, antracytowym kolorze, dobrze komponuje się z prostymi bryłami budynków. Szczególnie korzystnie wygląda w połączeniu z – nawet kilkukondygnacyjnymi – przeszkleniami, stalowymi profilami
i dachami bez spadów. Szare czy pastelowe elewacje to najpopularniejsze tło dla grafitowego Mikołaja, ale drzwi wyjątkowo atrakcyjnie wyglądają w połączeniach z mocnym różem i ciemnym bordo. O wyborze koloru drzwi zewnętrznych decyduje jednak nie tylko elewacja, ale również pokrycie dachowe – antracytowy Mikołaj najlepiej zgra się z ciemnoszarym dachem.

Drzwi Mikołaj mogą być wykonane z drewna sosnowego lub dębowego. Mają doskonałe parametry izolacyjności termicznej – współczynnik Ud dla drzwi sosnowych referencyjnych wynosi 0,8 W/m2K. Wśród zabezpieczeń termoizolacyjnych skrzydeł z Kolekcji Rycerskiej znajdziemy podwójny system uszczelek oraz próg termoizolacyjny. O spokój domowników dbać będzie system anty wyważeniowy oraz dwa zamki, w tym jeden antywłamaniowy.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *