Wi-Fi bez zakłóceń w całym domu?

Wi-Fi bez zakłóceń w całym domu?

Problem z Wi-Fi w domu? Dostawcy sprzętu zapewniają, że wraz z przejściem na nowy standard AC ma być znacznie lepiej niż obecnie. Czy rzeczywiście? Pierwsze informacje są całkiem zachęcające.

Routery pracujące w nowym standardzie „AC” pomagają rozwiązać problemy z którymi obecnie borykają się użytkownicy routerów zgodnych z obecnymi standardami przesyłania danych – 802.11b/g/n. Choć udostępniana przez nich szybkość przesyłania danych często wystarcza do standardowych zastosowań, takich jak przeglądanie stron WWW, sprawdzanie poczty i przesyłanie danych multimedialnych, to coraz częściej trudno jest uzyskać zadowalające parametry pracy sieci Wi-Fi. Najczęstszym powodem jest praca w bardzo zatłoczonym paśmie 2,4 GHz, gdzie dodatkowo źródłem zakłóceń są np. urządzenia AGD. Nowy standard, choć zgodny wstecznie ze swoimi poprzednikami, działa mniej zatłoczonym paśmie 5 GHz, umożliwiając transmisję nawet z szybkością bliską 7 Gb/s. Pierwsze dostępne urządzenia pozwalają wymieniać dane z szybkością do 1,3 Gb/s.

Serce multimedialnego domu

W porównaniu z wcześniejszymi standardami Wi-Fi, w „AC” zastosowano wiele usprawnień oraz zwiększono szybkość wymiany dużych ilości danych przez sieć radiową. 802.11ac idealnie sprawdzi się w strumieniowym przesyłaniu multimediów w formatach HD i 3D do wielu urządzeń bezprzewodowych w domu jednocześnie. Parametry techniczne sprawiają, że bez problemu można grać w gry online, prowadzić rozmowy telefoniczne przez internet a także sprawdzać pocztę czy przeglądać strony WWW.

Dla właścicieli domów istotna jest też zastosowana w już dostępnych routerach firmy D-Link technologia SmartBeamTM. Jej obecność umożliwia lepsze pokrycie sygnałem wszystkich zakątków domu. Firma D-Link udostępniła całą rodzinę urządzeń pracujących w standardzie „AC” wraz z adapterami umożliwiającymi nawiązywanie połączeń w paśmie 5 GHz. W wybranych routerach zastosowano rozwiązania dzięki którym jakość połączenia z takimi urządzeniami, jak smartfony, tablety, laptopy czy kamery monitoringu IP, jest stale monitorowana przez router i w razie potrzeby korygowana. Zapewnia to stabilność i wysoką jakość połączeń, dzięki czemu przesyłanie danych o dużej objętości odbywa się bez zakłóceń.

Nowy standard jest wstecznie kompatybilny ze starszymi wersjami, przez co nie wymaga dodatkowych inwestycji w sprzęt – router w standardzie AC będzie działać z urządzeniami pracującymi w standardzie 802.11 b/g/n.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *