(w)Murowana redukcja kurzu. Odkurzacz centralny

(w)Murowana redukcja kurzu. Odkurzacz centralny

Zaczynamy nietypowo. Od ceny. 300 zł dla domu o powierzchni do 200 m2. Za system centralnego odkurzania. System, który jest ukryty w ścianach budynku, domu czy apartamentu. Całkiem praktyczne w każdym domu. Nie tylko zautomatyzowanym.

Tym razem przyjrzeliśmy się bliżej idei odkurzacza centralnego w wydaniu jedynej polskiej firmy produkującej w naszym kraju elementy instalacyjne centralnego odkurzania: UST-M.

Gwarancja w ścianie

Wykonane z PVC rury i kształtki Vacu USM objęte są aprobatą Instytutu Techniki Budowlanej. PVC posiada właściwości antystatyczne, dzięki czemu do elementów instalacyjnych systemu nie przylegają drobinki kurzu. Rury Vacu USM produkowane są metodą wytłaczania w odcinkach prostych, natomiast kształtki – metodą wtrysku. Wszystkie elementy mają rozmiar 2”, czyli 50,8 mm.  Rury i kształtki przeznaczone są do instalacji centralnego odkurzania nie tylko w mieszkaniach, ale także w biurach, domach jednorodzinnych czy obiektach użyteczności publicznej. Podciśnienie wytwarzające się wewnątrz rurociągu podczas pracy odkurzacza centralnego nie może przekraczać 37,4 kPa. Elementy montuje się w ścianach w kanałach instalacyjnych oraz w podłodze pod wylewką. Instalacja może także zostać podwieszona przy stropie w piwnicy za pomocą uchwytów do rur, a także przymocowana do belek stropowych na poddaszu. Dzięki szerokiemu asortymentowi kolanek, trójników i muf można ją stosować również tam, gdzie mamy do czynienia z wąskimi przejściami czy ostrymi zakrętami. Należy jednak pamiętać, aby nie umieszczać jej w pobliżu źródeł ciepła, np. przy kominku.

Niezwykle proste jest łączenie poszczególnych elementów systemu, które spaja się ze sobą specjalnym klejem.  Ponadto prawidłowo zainstalowane rury, dzięki specjalnemu kolanku montowanemu tuż za gniazdem ssącym, nie zapchają się przypadkowo wciągniętym drobnym przedmiotem, takim jak długopis czy niewielka zabawka.

System centralnego odkurzania to inwestycja na długie lata. Właśnie dlatego wszystkie elementy instalacyjne Vacu USM zostały objęte 20-letnią gwarancją.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *