Wrzątek od ręki: prosto z Living Kitchen

Wrzątek od ręki: prosto z Living Kitchen

Wrzątek w kuchni jest nieodzowny. To oczywiste. Ale dostępność od ręki już nie. I stąd ciekawe rozwiązanie z Living Kitchen: dozownik gorącej wody do zainstalowania w kuchni. Pomysł niemieckiego Blanco.

Do czego przyda się gorąca woda dostępna od ręki? Pomysłów na zagospodarowanie w kuchni jest wiele. Choćby podgrzanie butelki dla dziecka, blanszowanie warzyw, przygotowanie herbaty, czekolady na gorąco, makaronu czy szybkiej zupy w proszku. Można wymieniać w nieskończoność. A jak nie tracić czasu na przygotowanie wody? Oto ciekawy sposób Blanco.

Specjalny zasobnik do zainstalowania w kuchni (czyli innymi słowy bojler). A dokładniej w okolicach baterii kuchennej. Zabawnie i dość trafnie nazwany hot spot. I to naprawdę hot. Woda może być bowiem utrzymywana w temperaturze 65 stopni C lub wyższej. Zasada działania przywodzi na myśl skojarzenia bateriami termostatycznymi w kuchni. Dopóki nie zostanie zdjęta blokada, dopóty woda będzie chłodniejsza niż ustalony poziom temperatury. Czy to ma sens? Jak najbardziej – w końcu to ochrona dla dzieci by przypadkiem nie poparzyły się wrzątkiem. I to ochrona rozszerzona. Producent zastosował system zabezpieczający nawet przed kroplami wrzątku, które mogą skapnąć. Ale nie skapną. W wylewce nie ma prawa nic zostać po zamknięciu dopływu. Przy okazji problem z bakteriami z głowy.

Blanco Hot to zestaw. Bateria z mieszaczem wody (ciepła, zimna) i zaworem gorącej wody oraz 5 litrowy podgrzewacz wody przeznaczony do zabudowania pod zlewozmywakiem. Całość to efekt kooperacji dwóch firm. Bateria to produkt Blanco. Podgrzewacz to dzieło Stiebel Eltron.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *