Zamiast piwniczki, czyli sposób na wino

Zamiast piwniczki, czyli sposób na wino

Jak przechowywać wino? Ideałem byłoby posiadanie specjalnej piwniczki jak w najlepszych winiarniach. Ale skoro na piwniczkę nie ma miejsca, albo wolimy mieć wino pod ręką można spróbować ciekawej alternatywy: specjalnej chłodziarki na wino. Jedną z firm, która przygotowała odpowiedni sprzęt jest Miele.

To już wiemy: wino trzeba przechowywać w odpowiednich warunkach. A jakich? Decydującą rolę odgrywa stała, określona dla danego rodzaju wina temperatura, bezwonne otoczenie oraz brak jakichkolwiek wstrząsów i wibracji. Liczy się również odpowiednie umiejscowienie butelki: pomocny okazuje się zestaw sommelierski, który jest na wyposażeniu chłodziarki KWT 6832 SGS.

Zestaw sommelierski znajdujący się w wyposażeniu tego modelu składa się z kilku akcesoriów. W przygotowaniu do serwowania wina pomoże specjalny stojak – dekanter, utrzymujący butelkę w nachyleniu, dzięki czemu wino może być dekantowane bezpośrednio w chłodziarce. Osad znajdujący się w winie powoli spływa na dno butelki i pozostaje tam podczas przelewania wina do karafki.

Drewniany, wewnętrzny stojak na kieliszki nie tylko atrakcyjnie wygląda – schłodzone szkło ułatwia serwowanie białego i musującego wina w odpowiedniej dla niego temperaturze. Otwartą butelkę wina możemy bezpiecznie umieścić w regulowanej przegródce „ConvinoBox”. Zawsze pod ręką znajdują się również najpotrzebniejsze akcesoria każdego winomana, czyli nożyk oraz korkociąg.

W chłodziarkach do wina istotne jest jeszcze jedno: funkcjonalność. W szczególności dotyczy to możliwości aranżacji przestrzeni w chłodziarce. Półki powinny być tak głębokie by pomieścić dwa rzędy butelek. Ponadto przydaje się dostosowanie do butelek różnych kształtów i wielkości. No i nie sposób zapomnieć o różnych strefach chłodzenia – z indywidualnie kontrolowaną temperaturą. W końcu świat wina to ogromna różnorodność. I to nie tylko smaków.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *