Zdalne sterowanie automatyką w biurze

Zdalne sterowanie automatyką w biurze

Alternatywa dla stosu pilotów w sali konferencyjnej: system sterowania Neets, który przyda się by mieć całe wyposażenie AV pod kontrolą w jednym miejscu. Czyżby wreszcie rozwiązanie problemu z nadmiarem pilotów i wyczerpującymi się w nich bateriami? W rolę uniwersalnego pilota może wcielić się smartfon czy tablet.

Idea: zastąpić stos pilotów

Plątanina kabli biegnie od telewizorów, projektorów czy monitorów do komputerów i odtwarzaczy. Każde z tych urządzeń ma swojego pilota, w którym czasem wyczerpują się baterie. Wszystkie te urządzenia, a przede wszystkim ich sterowaniem można zarządzać systemy Neets. Proste w obsłudze ułatwiają sterowanie urządzeniami AV, obsługują oświetlenie i ekrany, a także pozwalają zrezygnować z wielu pilotów.

Smartfon i tablet w roli nadzorcy

Najbardziej podstawowe rozwiązanie Neets – Quebec II – pozwala na automatyczne włączenie projektora i opuszczenie ekranu w momencie gdy podłączony zostanie przewód VGA lub HDMI. Najbardziej zaawansowane zestawy pozwalają na podłączenie kilku paneli kontrolnych, wzmacniacza i sterowanie za pomocą smartfona, tabletu lub przeglądarki internetowej.

Niby nie nowość, ale…

Systemy sterowania salą nie są nowością na polskim rynku. Dostępne są rozwiązania kilku producentów, którzy oferują całą gamę produktów. Niestety często wymagają one długiego procesu przygotowania projektu konkretnej instalacji, odpowiedniego przeszkolenia i zatrudnienia osoby dedykowanej do takich systemów. Bywają skomplikowane i ostateczni użytkownicy mają trudność z ich obsługą.

Jest to jedna z barier, która stanowi znaczącą przeszkodę niewielkich resellerów systemów AV. Często spotykane są niewielkie, kilkuosobowe firmy, które nie mają wystarczających zasobów czasowych i finansowych na poznanie dostępnych na rynku systemów. Resellerzy zauważają problemy związane z czasochłonną instalacją oraz trudną obsługą dodatkowego, płatnego software’u do programowania. Często rozwiązania są też na tyle skomplikowane, że ostateczni użytkownicy nie mogą ich do końca opanować.

Sterowanie: także z paneli na ścianie

Systemy Neets są łatwe w instalacji, programowaniu i użyciu. Salą można sterować z naściennych paneli, smartfonów, tabletów czy komputera. Producent oferuje 7 produktów, które w miarę potrzeb można wzbogacić o dodatkowe akcesoria. Dzięki temu rozwiązanie dostosowane jest do potrzeb, a klient płaci za to czego tak naprawdę potrzebuje.

To niesamowite jak łatwo można zainstalować i zaprogramować wszystkie urządzenia w sali konferencyjnej. Docenią to zarówno resellerzy, dla których software do programowania jest w pełni darmowy jak i użytkownicy końcowi, którzy będą w stanie sterować niemal każdym sprzętem w sali AV za pomocą swojego smartfona” – mówi Jan Bosek, Senior Product Manager w ViDiS S.A.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *