Znów o CES. Tym razem Sharp. I wizja przyszłości.

Znów o CES. Tym razem Sharp. I wizja przyszłości.

Tym razem więcej z wizji przyszłości: na targach CES Sharp pokazał technologie nad którymi dopiero pracuje. A na efekty w postaci sprzętu w domach trzeba jeszcze poczekać. Niemniej jako uzupełnienie premier produktów, które już zjeżdżają z taśm produkcyjnych, to bardzo ciekawe wieści w zalewie premier elektroniki konsumenckiej. Pora na Sharpa.

W czasach agresywnego marketingu w którym mistrzami stali się Amerykanie i Koreańczycy, coraz trudniej przebić się z innowacjami technicznymi, które dla przeciętnego zjadacza chleba będą miały znaczenie dopiero za jakiś czas. Japończycy jednak niezłomnie próbują pokazać to nad czym pracują. Sharp chwali się zatem dalszym rozwijaniem technologii wyświetlaczy. I to nie tylko tych, które trafiają do TV. Także do mniejszego sprzętu: mobilnego. Ponadto w owczym pędzie do wyższej rozdzielczości Sharp nie poskąpił nowości 4K jak i jeszcze bardziej odległego 8K. A z rzeczy bardziej przyziemnych? Są i owszem: nowe telewizory. W sumie blisko 20 modeli o przekątnej 60 cali i większych.  Zgodnie z duchem czasów:  z dwurdzeniowymi procesorami.

Poniżej szczegóły w materiale prasowym firmy.

IGZO – o co chodzi?

Sharp jest pierwszą firmą, która z powodzeniem wdrożyła do produkcji IGZO – innowacyjny związek zastępujący standardowe materiały z amorficznego krzemu służącego do produkcji aktywnej warstwy w wyświetlaczach TFT.

Zalety technologii IGZO to:

  • Superwysoka rozdzielczość i wyrazistość obrazu: tranzystory IGZO są dużo mniejsze niż w tradycyjnych wyświetlaczach LCD i wyróżniają się znacznie większą ruchliwością elektronów. Dzięki temu na jednym ekranie można wyświetlić więcej danych, tworząc obrazy o bardzo dużej liczbie szczegółów – do czterech razy większej w porównaniu z konwencjonalnymi panelami Full HD (1080p).
  • Wysoka czułość na dotyk: w porównaniu z konwencjonalnymi panelami LCD, ekrany IGZO mają znacznie zredukowany poziom szumów powstałych w wyniku dotyku. Umożliwia to szybkie, łatwe i bardziej zbliżone do naturalnego pisanie odręczne a także zapewnia uzyskiwanie gładszych linii.

Możliwości wynikające z zastosowania tej technologii są bardzo obiecujące, a Sharp już dziś wykorzystuje technologię IGZO w ekranach, tabletach, monitorach oraz smartfonach.

Profesjonalne, intuicyjne monitory IGZO o rozdzielczości Ultra HD

Na targach CES Sharp zaprezentował najnowocześniejsze profesjonalne monitory LCD o rozdzielczości 32”: model PN-K321 oraz prototyp monitora z dotykowym ekranem IGZO o rozdzielczości 4K x 2K (3840 x 2160 pikseli) – cztery razy większej niż Full HD. Modele te charakteryzują się wyjątkowo płaską obudową, która ma zaledwie 35 mm. Prototyp monitora dotykowego można opcjonalnie wyposażyć w 10-punktową funkcję sterowania dotykiem, co pozwala użytkownikom na obsługiwanie ekranu przy pomocy wielu równoczesnych gestów – funkcja ta jest niezwykle użyteczna w przypadku prezentacji obrazów, grafik, złożonych elementów wizualnych i projektów architektonicznych. Model PN-K321 powinien pojawić się na rynku w lutym.

Rozdzielczość Ultra HD

Sharp wprowadza ekrany o rozdzielczości nowej generacji: Ultra HD. Standard ten, znany wcześniej jako 4K, zapewnia znaczący postęp i pozwala wyświetlić obrazy o 4 razy większej rozdzielczości w porównaniu do 1080p. Na targach CES Sharp zaprezentuje dwa wielkoekranowe rozwiązania standardu Ultra HD, które pojawią się na rynku w roku 2013:

ICC Purios: Rozwiązanie opracowane wspólnie z I-cubed Research Center Inc. ICC Purios łączy rozdzielczość Ultra HD i procesor obrazu ICC (zintegrowany system kreacji poznawczej), odtwarzający proces poznawczy, w jakim ludzki mózg analizuje bodźce świetlne. Zastosowanie tego unikatowego procesu zapewnia wrażenia dotyku, tekstury oraz perspektywy zbliżone do tych, jakie odczuwamy patrząc bezpośrednio na obiekt w świecie rzeczywistym, w którym ostrość obrazu jest większa. Uzyskany w ten sposób obraz sprawia wrażenie rzeczywistego, a ICC Purios jest pierwszym na świecie wyświetlaczem, który przeszedł pomyślnie 400 testów niezbędnych do uzyskania certyfikatu THX® 4K, potwierdzającego, że ekran nie tylko spełnia wymagania standardu 4K, ale również zachowuje precyzję obrazu zgodną z oryginalnym obrazem HD.

AQUOS Ultra HD: Na targach CES Sharp zaprezentuje również prototyp telewizora AQUOS Ultra HD – nowego modelu wielkoekranowego marki AQUOS. Oprócz imponującej rozdzielczości Ultra HD, urządzenie to wyposażono w nową technologię obrazowania pod nazwą Moth Eye, która prawie całkowicie eliminuje odbicia, zachowując wyrazistość kolorów.

AQUOS 2013

Sharp zaprezentował całą gamę telewizorów AQUOS LED 2013 o nowej stylistyce i przekątnych ekranu 60”, 70”, 80” oraz 90” – największych na świecie sprzedawanych seryjnie telewizorów LED. W tym roku firma Sharp – lider w segmencie telewizorów LED zaprezentuje blisko 20 modeli o przekątnej 60” lub większych. Jest to najbogatsza oferta w branży.

Oferta telewizorów AQUOS 2013 obejmuje dwie serie z technologią Quattron™, dzięki której można uzyskać ponad miliard dodatkowych kolorów. Wszystkie telewizory AQUOS LED to modele Smart TV z dwurdzeniowymi procesorami zapewniającymi szybkie i łatwe podłączenie, sterowanie i dostęp do materiałów sieciowych. Flagowa seria 8 wyposażona jest w technologię Super Bright – inteligentny procesor kontrastu oraz jaśniejszy panel, który pozwala stworzyć obraz o wyjątkowym kontraście.

Audio o naprawdę mocnym brzmieniu

Na targach CES na stoisku Sharp pojawią się także dwa wyjątkowe produkty audio: HT-SB60 – jedyny zestaw głośnikowy zaprojektowany od podstaw z myślą wyłącznie o telewizorach o przekątnej ekranu 60” lub większej. System ten zapewnia wyrazisty i mocny dźwięk 2.1-kanałowy o całkowitej mocy wyjściowej 310 W. Dostarczony w zestawie subwoofer podłączany jest bezprzewodowo. Uniwersalna konstrukcja umożliwia instalację w orientacji poziomej oraz na ścianie. Wyeksponowane elementy sterujące i bogate wykończenie z czarnego szczotkowanego aluminium zapewniają wyjątkowy efekt wizualny.

Drugie wyjątkowe urządzenie audio to stylowy przenośny zestaw GX-M10 z wbudowanym odtwarzaczem CD oraz stacją do dokowania urządzeń iPhone, iPod i iPad oraz regulowanymi wejściami do podłączania mikrofonu i gitary. Zasilany z baterii lub sieci elektrycznej zestaw GX-M10 o mocy wyjściowej 100 W, ozdobiony diodami LED na obu subwooferach zapewni właściwe brzmienie w każdych warunkach.

Kolejna generacja technologii Quattron

Na targach CES Sharp zaprezentował również kolejną generację technologii Quattron. Dzięki zastosowaniu specjalnego procesora subpikseli (stworzonego specjalnie do współpracy z panelami Sharp Quattron) o czterech kolorach podstawowych: czerwonym, zielonym, niebieskim i żółtym, panel Quattron nowej generacji pozwoli na sterowanie i użycie tych kolorów indywidualnie, umożliwiając reprodukcję jednego piksela w zdwojonej rozdzielczości. W rezultacie panele Quattron kolejnej generacji umożliwiają zwiększenie efektywnej rozdzielczości panelu 1080p do rozdzielczości podobnej do Ultra HD – zarówno w przypadku materiałów wideo, jak i nieruchomych obrazów oraz sieciowych informacji tekstowych. Nowa generacja technologii Quattron obejmuje również wyspecjalizowane przetwarzanie sygnału do przeskalowywania obrazów z rozdzielczości 1080p do 4K. Sharp planuje wprowadzenie na rynek produktów z technologią Quattron nowej generacji w 2014 roku.

Rozdzielczość 8K

Japoński potentat pokazał namiastkę technologii przyszłości, prezentując telewizor o przekątnej 85” o rozdzielczości 8K. Sharp był pierwszym producentem, który zaprezentował tę przełomową technologię na targach CES 2012. 8K to rozdzielczość wynosząca 7680 x 4320 punktów, 16 razy większa niż HDTV, zapewniająca niespotykaną nigdzie indziej jakość wyświetlania wyjątkowo szczegółowych obrazów o wysokiej rozdzielczości.

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *