Życie w inteligentnej kuchni: Future Living

Życie w inteligentnej kuchni: Future Living

Inteligentna kuchnia wg. Niemców? Siemens chwali się wizją nowoczesnej kuchni i najnowszymi badaniami konsumentów w Niemczech.Wszystko w ramach raportu “Future Living”, czyli życia w przyszłości. Doprecyzujmy: tej najbliższej przyszłości. Jest to tym bardziej dla nas interesujące, że odzwierciedla stan do którego przecież nieustannie dążymy. Goniąc zachód możemy obserwować, co niebawem może wydarzyć się w naszym kraju. To już nie jest wróżenie z fusów.

Kuchnia symbolem statusu

Z raportu okazuje się, że w Niemczech zaawansowana kuchnia staje się symbolem statusu. Porządne śniadanie liczy się bardziej (57%) niż dobry samochód (29%), domowy system multimedialny (8%) czy smartfon lub tablet (7%). Co ciekawe ze względu na coraz większe tempo życia większą wagę przykłada się do łączności z domem. Łączności nie tylko z pracy ale także z każdego miejsca, które znajduje się poza biurem i domem. Chcemy wiedzieć co się dzieje w domu – tak twierdzi 87 % respondentów. Chcemy zobaczyć co się dzieje w domu. I również chcemy sobie ułatwiać życie, by racjonalniej spędzać czas.

Czego nienawidzą Niemcy?

Wspomniane pytanie uwzględniono w badaniach. Czy odpowiedzi są zaskakujące? Oceńcie sami. Czyszczenie piekarnika to najbardziej znienawidzony obowiązek (59%). Na czarnej liście znalazły się również takie czynności jak czyszczenie lodówki (43%) i mycie okien (42%). Z męskiego punktu widzenia: świąteczny koszmar porządków. Oczywiście w coraz większej mierze można się wyręczyć zaawansowanymi rozwiązaniami w sprzęcie AGD (np. automatyczne wypalanie brudu w piekarniku), ale nie wszystko jest tak łatwe i przyjemne jak można było oczekiwać. Stąd aż 87% ankietowanych kładzie duży nacisk na wybór sprzętu, który będzie nie tylko funkcjonalny, ale też łatwy w obsłudze.

Technologia w kuchni

Nie tylko w sprzęcie AGD. Okazuje się, że spędzamy coraz więcej czasu w kuchni. I nie tylko po to by gotować. Większość rozmów z bliskimi odbywa się właśnie w kuchni (73 %). Podobnie z rozmowami przez telefon (63%) i surfowaniem w sieci (27%). Stąd inspiracja dla architektów i projektantów kuchni, która ma stać się jeszcze wygodniejszym miejscem niż dotychczas. A także dla inżynierów. Może niebawem przestaną nas zadziwiać lodówki z wbudowanym tabletem, czy blaty kuchenne z ekranem dotykowym i podłączeniem do internetu?

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *