Drzwi zewnętrzne do domów pasywnych i energooszczędnych

Drzwi zewnętrzne do domów pasywnych i energooszczędnych

Koszty energii stale rosną, co może mieć spore znaczenie dla osób budujących nowe czy modernizujących stare domy. Warto zaopatrzyć się w drzwi z dobrą izolacją cieplną.

Przełomem  na rynku jest oferta firmy Hörmann – drzwi o współczynniku przenikania ciepła osiągającym nawet UD = 0,47 W/(m2K). Są to aluminiowe drzwi  ThermoCarbon. Oprócz mistrzowskiej izolacji, w pakiecie dostaniemy pakiet zabezpieczeń antywłamaniowych oraz nowoczesny design. Podobnym rozwiązaniem są też aluminiowe drzwi ThermoSafe.

Drzwi do domów pasywnych

Prawie dwukrotnie przekroczony został współczynnik przenikania ciepła U w drzwiach ThermoCarbon, dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i materiałów, a także unikatowej konstrukcji. Aluminiowa płyta drzwiowa o grubości 100 mm została wypełniona pianką poliuretanową i wyposażona w wewnętrzny profil skrzydła. To właśnie ten profil – wykonany z kompozytów na bazie karbonu i włókna szklanego – oraz aluminiowa ościeżnica o grubości 111 mm z przegrodą termiczną pozwalają stworzyć tak skuteczną barierę cieplną. Tworzą ją też potrójne uszczelki, a w drzwiach z przeszkleniem także
3- lub 4-szybowe szkło termoizolacyjne. Pomimo sporej masywności, codzienne użytkowanie drzwi ThermoCarbon jest tak samo łatwe jak drzwi standardowych. Maksymalną izolacyjność i sztywność przy równoczesnym niewielkim ciężarze zapewniają tu bowiem dwa lekkie materiały: aluminium i karbon.

Drzwi do domów energooszczędnych

Podobnie skonstruowane zostały nowe drzwi ThermoSafe, które spełniają wymogi stawiane drzwiom w domach energooszczędnych. Zawdzięczają to masywnej płycie drzwiowej z aluminium o grubości 73 mm, izolowanemu termicznie aluminiowemu profilowi skrzydła,  izolowanej termicznie aluminiowej ościeżnicy o grubości 80 mm oraz podwójnym uszczelkom. Taka konstrukcja pozwala na uzyskanie  współczynnika  U na poziomie 0,8 W/(m2K).

Sposób na złodzieja

Dzisiaj drzwi o najlepszej nawet izolacyjności cieplnej mogą być też bardzo bezpieczne. Takie właśnie są drzwi firmy Hörmann. ThermoCarbon posiadają w standardzie
9-punktowe, a ThermoSafe 5-punktowe ryglowanie. W przeszkleniach stosuje się bezodpryskowe zespolone przeszklenie bezpieczne. Od wiosny 2014 roku drzwi ThermoCarbon i ThemoSafe dostępne będą też w klasie RC 2 i RC 3.

Stylistyczna harmonia 

Energooszczędne i bezpieczne drzwi firmy Hörmann cechuje również ciekawe
i ekskluzywne  wzornictwo. Elegancję wielu nowoczesnych wzorów podkreślają m.in. niewidoczna rama skrzydła, ukryte zawiasy oraz aplikacje i uchwyty z aluminium i stali nierdzewnej. W kilku wzorach drzwi ThermoCarbon uchwyty te zagłębione są w płycie drzwiowej, z którą tworzą jedną zlicowaną płaszczyznę, co daje niepowtarzalny efekt estetyczny. Drzwi ThermoCarbon i ThermoSafe oferowane są w 15 różnych wzorach oraz w dowolnym kolorze z palety RAL. To pozwala na harmonijne dopasowanie ich do elementów architektury budynku, np. do bramy garażowej.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *