SONY – najnowszy i najtańszy projektor 4k SONY na rynku

SONY – najnowszy i najtańszy projektor 4k SONY na rynku

Wielokrotnie nagradzane projektory SONY VPL-VW1100ES i VPL-VW500ES będzie można sprawdzić w akcji podczas warszawskiego AV&HOME CINEMA SHOW odbywającego się na Stadionie Narodowym w Warszawie od 3-go do 5-go października 2014 r.

Tymczasem najnowszy projektor VPL-VW300ES wykorzystuje technologię paneli SXRDTM 4K firmy Sony, co pozwala osiągnąć obraz o wysokiej rozdzielczości z głębokim kontrastem i niezwykle ruchem w przyspieszonym tempie. Wyposażony jest w opatentowaną technologię TRILUMINOSTM firmy Sony, która odpowiada za reprodukcję szerszej palety barw, a także głębię i szczegółowość.

Technologia obrazu Motionflow wspomaga tworzenie bardziej przejrzystego i mniej rozmytego obrazu podczas oglądania dynamicznych scen akcji. W projektorze dostępny jest również tryb krótkiego czasu reakcji przeznaczony dla graczy.

Projektor VPL-VW300ES obsługuje najnowsze standardy łączności za pośrednictwem interfejsów HDMI 2.0* i HDCP 2.2, umożliwiając użytkownikom korzystanie z dostępnych treści 4K, wykorzystuje obiektyw zmiennoogniskowy 2.06 z dużym zakresem regulacji położenia rzucanego obrazu. Wbudowany nadajnik radiowy 3D również zwiększa elastyczność instalacji dzięki zastosowaniu silnego sygnału bezprzewodowego o dużym zasięgu.

Thomas Issa, menedżer produktu zajmujący się projektorami kina domowego w Sony Europe, powiedział: „Innowacyjność projektora VPL-VW300ES sprawia, że rozdzielczość 4K staje się rzeczywiście bardziej osiągalna dla fanów kina domowego. Na całym świecie obserwujemy rosnące zainteresowanie standardem 4K, który zapewnia imponującą jakość obrazu dokładnie taką, jaką chciał osiągnąć reżyser lub twórca. Dzięki możliwości nagrywania wszystkiego — od niesamowitych wydarzeń sportowych, takich jak mistrzostwa świata w piłce nożnej, do nagradzanych filmów, np. Winter Sleep, który w tym roku zdobył Złotą Palmę.”

Projektor VPL-VW300ES będzie dostępny w kolorze czarnym od października 2014 roku. Sugerowana cena detaliczna około 30 000 zł.

_____
*YCbCr 4:2:0 / 8-bitowy

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *