Co to jest Certyfikat Satelitarny?

Co to jest Certyfikat Satelitarny?

Każdy deweloper, którego inwestycja jest wyposażona w zbiorczą instalację satelitarną może otrzymać Certyfikat Satelitarny. Przyznanie certyfikatu jest bezpłatne, wiąże się jednak z wykonaniem ekspertyzy przez wyspecjalizowanego fachowca z ramienia Eutelsatu – spółki będącej pomysłodawcą projektu. O Certyfikat Satelitarny mogą ubiegać się deweloperzy, wspólnoty mieszkaniowe, jak również zarządcy budynków. Nieruchomości należy zgłaszać poprzez formularz dostępny na podstronie www.certyfikat-satelitarny.pl/dla-developerow.

Jeżeli budynek znajduje się w bazie dostępnej na stronie certyfikat-satelitarny.pl, oznacza to, że został zgłoszony jako wyposażony w instalację. Po weryfikacji prawidłowości wykonania instalacji Eutelsat przyznaje Certyfikat Satelitarny. Każdy potencjalny klient dewelopera ma możliwość sprawdzenia statusu nieruchomości za pośrednictwem strony internetowej projektu.

Budynki spełniające wymagania rozporządzenia powinny mieć tzw. punkty styku, czyli estetyczne, wygodne pomieszczenia lub szafki. Skrzynka lub pomieszczenie powinno być zlokalizowane w piwnicy lub na parterze, a jeżeli budynek jest bardzo duży, możliwa jest instalacja kilku punktów styku. Ciągi komunikacyjne dla kabli muszą być wykonane w taki sposób, aby bez problemu można było wprowadzić do nich dodatkowe przyłącza telekomunikacyjne, nawet gdy budynek jest już zamieszkany.

www.eutelsat.com

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *