Dom inteligentny: domofon

Dom inteligentny: domofon

Dom inteligentny zaczyna się przy bramie. Jaki wybrać domofon?

Urządzenia dostępne na rynku to dziś wielofunkcyjne rozwiązania, już dawno nie przypominające tych tradycyjnych, które większość z nas pamięta. Przykładem jest urządzenie Domophone firmy Ac Software – nowoczesny domofon trzeciej generacji, który dzięki aplikacji możemy obsługiwać zdalnie za pomocą urządzeń mobilnych – i korzystać w ten sposób ze wszystkich jego funkcjonalności. Z myślą o tym projektanci zapewnili możliwość jego obsługi poprzez iPady, iPody, iPhone’a czy tablety z systemem Android. Dodatkowo aplikację można zainstalować na komputerze z systemem Windows.

O każdym przybyciu gościa w nasze progi dowiemy się bez względu na to, gdzie jesteśmy, wystarczy że osoba, która nas odwiedza naciśnie dzwonek przy furtce. Naciśnięcie dzwonka przy furtce (przycisku wywołania) spowoduje, że na naszym telefonie pojawi się informacja o tym w postaci połączenia. Wówczas po jego odebraniu będziemy mogli porozmawiać z naszym gościem.

Poza opcją rozmowy, którą można przeprowadzić, istnieje także możliwość zdalnego sterowania elektrozamkiem furtki i mechanizmem otwierania bramy wjazdowej. To bardzo przydatna funkcjonalność, która pozwala wpuścić oczekującego gościa na teren posesji. Dlatego jeśli odwiedza nas kurier lub większy dostawca, możemy ułatwić zostawienie przesyłki, otwierając mu zdalnie bramę.

Jeśli z jakiegoś powodu nie będziemy mogli odebrać połączenia i porozmawiać z gościem, oczekującym przed domem, videodomofon za sprawą funkcji nagrywania zarejestruje obraz. Użycie przycisku wywołania spowoduje automatyczne uruchomienie się rejestracji obrazu z kamery video. W efekcie dostaniemy film 10-sekundowej długości. Urządzenie zachowa dla nas 100 nagrań i aż 500 zdjęć.

Funkcją, którą do tej pory nie spotykało się w videodomofonach jest opcja zdalnego wykrywania czy nasza brama jest otwarta czy zamknięta. Z reguły nawet jeśli przypomnieliśmy sobie o niezamkniętej bramie, bo wyjeżdżaliśmy z domu w pośpiechu, niewiele można było już zrobić na odległość. Projektanci Domophone pomyśleli i o tym. W razie takiej sytuacji, urządzenie poinformuje ich o tym i jeśli okaże się, że w pośpiechu zapomnieli o bramie, będą mogli naprawić ten błąd za pomocą jednej komendy.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *