Dom inteligentny według Oomi

Dom inteligentny według Oomi

Mimo że dom inteligentny to pojęcie obecne w naszej świadomości od kilku, jeśli nie kilkunastu lat, to nadal powstają nowatorskie, odważne projekty. Co proponuje Oomi?

Zamiast podejścia definiującego dom inteligentny jako miejsce sterowane przy pomocy urządzenia mobilnego lub komputera, Oomi chce, żeby w centrum uwagi znalazła się kamera. Ale nie byle jaka, tylko kamera z mikrofonem, czujnikiem antywłamaniowym, noktowizorem, podczerwienią, czujnikiem ruchu, akcelerometrem oraz wbudowaną dwukierunkową łącznością audio.

 

Kamera dzięki podczerwieni ma też sterować urządzeniami na podczerwień, jak sprzęt RTV. Oczywiście, musi też być jakieś urządzenie do sterowania – i ma nim być naprawdę prosty, działający na okrojonej wersji systemu Android tablet. W zestawie oferowany będzie tablet, kamera oraz gniazdko – do wpięcia między gniazdem elektrycznym w ścianie i właściwym urządzeniem.

 

Brzmi trochę jak magia? Możliwe, ale autorom projektu udało się już zebrać ponad 25 000 dolarów ze 100 000 dolarów potrzebnych na stworzenie pierwszej partii urządzeń. Możesz ich wesprzeć tutaj: https://www.indiegogo.com/projects/oomi-redefining-smart-home

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *