Dom inteligentny z centralą sterującą Somfy TaHoma

Dom inteligentny z centralą sterującą Somfy TaHoma

Dom inteligentny to pojęcie, które zna coraz więcej Polaków. Co proponuje Somfy?

Na inteligentne rozwiązania do domów Polacy wydają już ponad 100 mln zł rocznie. Rynek ten rośnie w tempie ok. 20-30 proc. rok do roku i taki trend ma utrzymać się przez kolejne lata. Nowoczesna automatyka jest stosowana praktycznie w każdym nowym apartamencie czy domu.

Zdalnie otwierane bramy wjazdowe i garażowe to dziś niemal standardowe wyposażenie nieruchomości. Ale coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne, inteligentne rozwiązania do domu. Dzięki nim podnoszą nie tylko komfort swego życia, ale mogą czuć się bezpieczniej, a przy tym oszczędzać. Taką możliwość daje np. centrala sterująca TaHoma firmy Somfy.

System TaHoma pozwala zdalnie zarządzać roletami, bramą, markizami, ogrzewaniem i wieloma innymi urządzeniami. System umożliwia tworzenie indywidualnych scenariuszy, które dom będzie „odgrywał” bez naszego udziału. Jeszcze przed organizowanym przyjęciem możemy tak ustawić system, aby w momencie przybycia gości z głośników popłynęła nastrojowa muzyka, a na tarasie włączyło się oświetlenie i ogrzewanie. Podczas wakacji nie musimy się martwić o podlewanie ogrodu. Wystarczy odpowiednio zaprogramowana TaHoma. W innej sytuacji kilka kliknięć na smartfonie spowoduje, że zanim wrócimy z męczącej podróży służbowej w ekspresie będzie już na nas czekać pachnąca kawa, a salon nagrzeje się do ulubionej temperatury.

TaHoma zapamiętuje kilkanaście różnych ustawień, dzięki czemu bez problemu można zaprogramować rozkład dnia, weekendu czy specjalne okazje.

Gdy np. dziecko zapomni klucza bez problemu otworzymy je za pomocą telefonu nie opuszczając nawet biura. Jednym kliknięciem uruchomimy domową kamerę, by przekonać się, że dziecko jest już na pewno bezpieczne. System poinformuje nas również o tym, że ktoś niepożądany próbuje wejść do domu podczas naszej nieobecności, oraz ostrzeże m.in. o grożącym pożarze. Dzięki temu nawet będąc na drugim końcu Europy w delegacji, będziemy mogli zawiadomić straż pożarną, otworzyć bramę i drzwi.www.somfy.pl

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *