Hobot – robot czyszczący okna na targach DI EXPO 2015

Hobot – robot czyszczący okna na targach DI EXPO 2015

W nowoczesnym budownictwie stawia się na duże, przeszklone powierzchnie. Wyglądają efektownie, ale jak je utrzymywać w czystości? Tutaj przyda się Hobot, robot czyszczący okna.

HOBOT-188 został zaprojektowany z myślą o czyszczeniu wielu rodzajów okien i szklanych powierzchni za pomocą wbudowanego silniczka próżniowego, możliwości zasysania powietrza i utrzymania się na szkle. Duża zaleta to UPS, czyli system zasilania, który zapobiega uszkodzeniu robota, jeśli ustanie zasilanie. Robot czyszczący okna wyposażono też w czujnik żyroskopowy i system nawigacyjny. Tryb automatyczny gwarantuje, że robot wyczyści całą powierzchnię szyby dzięki algorytmowi wykrywania krawędzi oraz logice planowania trasy sterowanej przez komputer pokładowy. Może pracować w trybie automatycznym lub manualnym, łatwo programowalnym za pomocą pilota. Robot może swobodnie poruszać się po powierzchni szkła bez pozostawiania śladów, nawet jeśli materiał czyszczący zabrudzi się. Co więcej, materiał z mikro fibry umieszczony na obu kółkach można z łatwością wymienić i umyć.
Cena: 1399 zł

www.hobot.com.tw

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *