Hybrydowa pompa ciepła Daikin na Targach DI EXPO 2015

Hybrydowa pompa ciepła Daikin na Targach DI EXPO 2015

Hybrydowa pompa ciepła Daikin Altherma łączy w sobie technologię pompy ciepła powietrze-woda z technologią skraplania gazu, szukając optymalnie najbardziej ekonomicznego trybu pracy. Osiąga najwyższe rezultaty wydajności grzewczej wyższe nawet do 35%, dzięki inteligentnemu porównaniu takich parametrów jak koszty energii (energia elektryczna, gaz), wydajność pompy ciepła i obciążenie.

Pompa ciepła powietrze-woda wykorzystuje trwałe źródło energii: powietrze. W zamkniętej pętli zawierającej czynnik chłodzący, wyodrębnione ciepło jest tłoczone i podgrzewane do wyższej temperatury. Ciepło to jest przekazywane do centralnego systemu dystrybucji ogrzewania domu za pośrednictwem wymiennika ciepła. Kocioł kondensacyjny spala gaz do podgrzewania wody. W tym samym czasie, gazy spalinowe wykorzystuje się do wstępnego ogrzania zimnej wody. Gazy kondensacyjne są najbardziej efektywne, kiedy woda zasilająca jest dostarczana tak wolno jak to możliwe.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *