Jak przygotować drewno na opał?

Jak przygotować drewno na opał?

Husqvarna proponuje narzędzia do przygotowania zapasu opału.

Drewno opałowe powinno być przede wszystkim zdrowe, wolne od smół i żywic. Największą wartość opałową ma drewno liściaste. Drzewa takie jak buk, brzoza i dąb to gatunki, które długo się palą i wytwarzają najwyższą temperaturę.

Wybór odpowiedniego sprzętu ma kluczowe znaczenie dla wydajności i bezpieczeństwa pracy. Do przygotowania drewna na opał potrzebować będziemy pilarki, aby pociąć drewno i siekiery, aby je porąbać. Potrzebna będzie także siekiera, ważne, aby jej głowica lekko wchodziła i skutecznie rozłupywała drewno, a ciężar był rozłożony tak, aby przyśpieszał cięcie.

Siekiera do rozłupywania służy do łupania drewna opałowego. Siekiera ma nieprzywierającą powłokę, która zmniejsza tarcie i ułatwia pracę w drewnie, a geometria głowicy jest przystosowana do rozłupywania wałków średniej wielkości. Środek ciężkości umiejscowiony blisko głowicy daje idealną równowagę i rozłożenie wagi.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *