Kalkulator kalorii od Google

Kalkulator kalorii od Google

Jedno spojrzenie i gotowe. Kalkulator kalorii od Google ma być przełomem.

Każdy, kto kiedyś włączył kalkulator kalorii i usiłował wpisać do niego właśnie zjedzony posiłek wie, że jest to droga przez mękę. Czy to było 100 gramów kurczaka, czy 120? Czy sos był ze śmietaną 12%, czy 18%? Google planuje ułatwić nam życie.

Narzędzie o nazwie Im2Calories ocenia kaloryczność potrawy na podstawie zdjęcia – a ponieważ i tak wszyscy z zapałem wrzucają na Instagram i Facebooka fotki tego, co właśnie przygotowali lub zamówili, to nie będzie problemu z danymi wejściowymi.

Projektanci narzędzia wyjaśniają, że będzie oceniać kaloryczność na podstawie systemów głębokiego nauczania. Na razie testy wykazują około 20% odchylenia od faktycznych danych o kaloryczności – a to niestety dużo. Z drugiej jednak strony, narzędzie nie jest jeszcze nawet w fazie beta – to raczej jeden z projektów, nad którymi pracuje się w Google. A ponieważ firma wystąpiła o patent, można oczekiwać, że planuje wprowadzić taką aplikację na rynek.

Zdjęcie: instagram.com/food

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *