Marantz seria 14 – marzenie audiofila

Marantz seria 14 – marzenie audiofila

Marantz przedstawia zestaw stereo marzeń audiofila – limitowaną edycję Serii 14, stworzoną dla miłośników muzyki w najwyższej rozdzielczości. Marantz, światowy lider w dziedzinie zaawansowanych technologii audio ogłosił powrót, w nowej odsłonie, dwóch unikatowych produktów wysokiej klasy zainspirowanych przez ambasadora marki Kena Ishiwata.

Nowe modele PM-14S1 i SA-14S1 w wersji Special Edition to kolejny kamień milowy w przeszło 60-letniej historii firmy Marantz. Mając na uwadze rosnącą popularność formatów wysokiej rozdzielczości, Marantz wprowadza do oferty high-endowy odtwarzacz i zintegrowany wzmacniacz – produkty te zostały specjalnie zaprojektowane z myślą o odtwarzaniu materiału audio w wysokiej rozdzielczości. Ponieważ muzyka ma znaczenie.

Trzydzieści lat temu Marantz wzbogacił rynek audio o pierwszy w swoim rodzaju odtwarzacz oferowany w ramach edycji specjalnej – model CD-45LE. Produkt ten znacząco podniósł poprzeczkę ustanawiając zupełnie nowe standardy jakości technologii CD. Aby uczcić 30-tą rocznicę tego wydarzenia Marantz wprowadza nową limitowaną edycję produktów w ramach edycji specjalnej Serii 14. Podążając śladami poprzednika nowe modele również podnoszą poprzeczkę dla współczesnych technologii audio – tym razem przewaga konkurencyjna dotyczy obsługi plików wysokiej rozdzielczości FLAC, ALAC i DSD. Wystarczy jedno zbliżenie, aby przekonać się, że nowy odtwarzacz super audio CD SA-14S1 SE i wysokiej klasy zintegrowany wzmacniacz stereo PM-14S1 SE oferowane w ramach edycji specjalnej to gwarancja obcowania ze świetnym sprzętem najwyższej klasy. Solidna obudowa z aluminiową pokrywą górną o grubości 5 mm to element pierwszej linii frontu, przyciągający uwagę wszystkich użytkowników. Nie jest to jednak tylko czysta ekstrawagancja – jest to również gwarancja minimalizacji wibracji. To samo dotyczy solidnych aluminiowych nóżek. Cechy te sprawiają, że nowe modele powodują szybsze bicie serca – nawet jeszcze przed prezentacją ich walorów muzycznych.

Wyrafinowana stylistyka i precyzyjnie dopracowane detale to jednak nie wszystko czym ta dwójka w ramach edycji specjalnej może zaskoczyć. PM-14S1 SE został wyposażony w te same kondensatory, jak w przypadku zintegrowanego wzmacniacza KI Pearl, optymalizując tym samym pracę zwiększonego transformatora toroidalnego. Stąd też wystarczy chwila, aby urządzenie bez najmniejszego wysiłku dostarczyło dźwięk o spektakularnej mocy pozwalając słuchaczowi zanurzyć się w harmonii płynnego dźwięku. Starannie dobrane komponenty najwyższej klasy, krótkie wtyczki wejściowe, mechaniczne ulepszenia i liczne nieujawnione modyfikacje pozwalają osiągnąć efektywne połączenie idealnego balansu tonalnego, szerokiej sceny muzycznej z najwyższej klasy dźwiękiem bogatym w najdrobniejsze detale.

PM-14S1 SE oferowany w ramach edycji specjalnej jest prawdziwie elitarnym wzmacniaczem wyposażonym w autorską technologię Marantz HDAM i ekstremalnie wydajną ścieżkę elektrycznego sygnału. Fani winyli również będą zadowoleni z nowej serii 14 SE. Sygnał pozyskany z płyty winylowej jest starannie obsługiwany przez phono equalizer dla systemów MM/MC oferujący technologię ciągłego sprzężenia zwrotnego. Łączy on w sobie korekcję typu NF i CR zgodną z RIAA, lecz ze stałą korekcją NF (ujemnego podbicia) na całej szerokości pasma. Gwarantuje to równą charakterystykę dźwięku przy wysokiej dynamice i niskim poziomie szumów na wszystkich poziomach sygnału, w całym zakresie częstotliwości. Zwieńczeniem dzieła są wykonane specjalnie przez Marantz miedziane zaciski terminali głośnikowych. Gwarantuje to bezproblemowe przeniesienie mocnego sygnału do głośników.

SA-14S1 Special Edition to wspaniała platforma referencyjnej jakości dźwięku. Jednocześnie tworzy idealne warunki dla autorskiego napędu Marantz i niezwykłej jakości dźwięku z CD i SACD. Posiada on tryb DAC, który jest identyczny z zastosowanym w rewolucyjnym NA-11S1 będącym laureatem nagrody EISA. Wyposażono go w optyczne oraz cyfrowe wejścia, jak i w port USB-B umożliwiający bezpośrednie podłączenie komputera. Oznacza to możliwość bezpośredniego przesyłania strumienia audio w najwyższej możliwej jakości. Takie rozwiązanie pozwala w pełni wykorzystać nieograniczone możliwości przetwornika DAC oraz wysoką jakość dźwięku dostarczaną dzięki modułom HDAM-SA2. Odtwarzacz może również pracować jako karta dźwiękowa komputera, a ponieważ port USB-B działa w trybie asynchronicznym, jest on zdolny do przesyłania sygnału 192kHz / 24 bit, jak i DSD 2.8MHz i 5.6Mhz. Dla zmaksymalizowania uniwersalności i wydajności urządzenie posiada również wejście USB na panelu przednim do odtwarzania plików w formacie MP3, WAV i AAC. Oczywiście nowy model jest też kompatybilny z iPod/iPhone.

Oba unikalne urządzenia będą dostępne pod koniec sierpnia w czarnym i szampańskim kolorze u autoryzowanych dealerów Marantz.

www.marantz.pl

Tags Marantz
Kategoria Bez kategorii

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *