Nieruchomość dnia: dom inteligentny w Emiratach

Nieruchomość dnia: dom inteligentny w Emiratach

Emiraty rozwijają się w dużym tempie, stawiając na design i technologię. W Masdar City powstaną wyjątkowe ekowille – dom inteligentny pod każdym względem.

Masdar City samo w sobie zasługuje na uwagę – to znajdujące się nadal w fazie budowy, ale dostępne już do zamieszkania czy zwiedzania samowystarczalne miasto, gdzie wdrażane są najnowsze technologie, mające na celu wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Widoczny na zdjęcia dom inteligentny będzie wyposażony w panele słoneczne, które będą generować około 40 000 kilowatogodzin rocznie. Potrzeby domu, dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu pomieszczeń, wykorzystaniu światła naturalnego oraz wysokowydajnego oświetlenia LED nie powinny przekroczyć 39 000 kilowatogodzin rocznie. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom wodno-kanalizacyjnym, także zużycie wody w tego typu domach będzie o około 35% mniejsze od zużycia w standardowych budynkach porównywalnej wielkości.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *