Nieruchomość dnia: dom w Wielkiej Brytanii

Nieruchomość dnia: dom w Wielkiej Brytanii

Dziś przedstawiamy zupełnie inny dom inteligentny – powstały nie z zachcianki, ale z konieczności.

David Holmes był kaskaderem. Niestety, wskutek nieszczęśliwego wypadku na planie jednego z filmów o Harrym Potterze, stracił władzę w nogach i tylko w ograniczonym stopniu włada rękami. Całe jego życie uległo zmianie – musiało więc też zmienić się miejsce, w którym mieszka.

 

Jeszcze w szpitalu, David zaczął projektować dom inteligentny dla siebie. Wyszukiwał w internecie ciekawostki, nowatorskie rozwiązania i firmy zajmujące się wdrażaniem takich projektów. Nawiązał kontakt z firmą Custom Sight & Sound, która przygotowała dla niego propozycję: dom inteligentny dla inwalidy, sterowany w całości przy pomocy tworzonej na zamówienie aplikacji na iPada.

 

Aplikacja pozwala Davidowi kontrolować wszystko – zasłony w oknach, ogrzewanie, system audio-wideo, oświetlenie oraz kamery. Custom Sight & Sound współpracował z firmami takimi, jak Crestron i Lutron, żeby stworzyć działające bez zarzutu rozwiązanie – w przypadku tego rodzaju wdrożeń nie może być mowy o pomyłkach czy poprawkach, dom inteligentny musi być od razu w 100% sprawny.

 

David Holmes poświęcił się doradzaniu osobom w sytuacji podobnej do jego – stworzył serię podcastów, w których opowiada o tym, czego należy się spodziewać. Chce też współpracować z producentami różnego rodzaju akcesoriów, nie tylko do domu inteligentnego, w celu tworzenia rozwiązań dla osób z niepełnosprawnościami.

 

Więcej nt. Davida i jego inicjatywy: http://www.rippleproductions.co.uk/

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *