Odkurzacze iRobot w praktyce

Odkurzacze iRobot w praktyce

Odkurzacze iRobot są na rynku jeż od kilkunastu lat, ale wiele osób nadal nie jest przekonana o skuteczności urządzenia, które działa bez wsparcia człowieka. Jak to wygląda w praktyce?

iRobot Roomba 880 to najbardziej zaawansowany technologicznie model w gamie robotów odkurzających amerykańskiego pioniera domowej robotyki. Jego niewielka wysokość sprawia, że jest w stanie bez problemu czyścić podłogę pod większością mebli (o prześwicie powyżej 9,2 cm). Odkurzacze iRobot Roomba opierają się na informacjach na bieżąco dostarczanych z kilkudziesięciu czujników. Dzięki nim robot nie spada ze schodów, zwalnia przed przeszkodami oraz wykrywa obszary silniej zabrudzone, aby zintensyfikować na nich swoją pracę.

iRobot Scooba 450 jest to nie tyle odkurzacz, co robot myjący podłogi. W codziennym użytkowaniu zadania opierają się na wyczyszczeniu na bieżąco powstających zabrudzeń, jak plamy z napojów czy brudnej wody.

Odkurzacze iRobot są tworzone z myślą o komplementarności. Zadaniem iRobota Roomba jest odkurzanie, po którym do akcji powinien wkroczyć robot od „mokrej roboty”. W naszym egzaminie parę dla odkurzającej siostry stanowił iRobot Braava 380T. Robot mopujący działa w dwóch trybach, jednym z nich jest czyszczenie na mokro. Za nawigację iRobota Braava 380T odpowiada kostka NorthStar, która tworzy robotowi mapę pomieszczenia wraz z wszelkimi przeszkodami.

www.irobot.pl

Kategoria Gadżety

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *