Politechnika Łódzka będzie kształcić specjalistów z zakresu automatyki budynkowej

Politechnika Łódzka będzie kształcić specjalistów z zakresu automatyki budynkowej

Firma Schneider Electric oraz Politechnika Łódzka podpisały umowę o współpracy. Na uczelni ruszy nowa, jedyna w Polsce specjalizacja –„Systemy Sterowania Inteligentnymi Budynkami”.

Według danych z raportu “Inteligentna Energia”, przygotowanego przez Frost & Sullivan przy współpracy z Schneider Electric wynika, że światowy popyt na energię w latach 2000–2030 zwiększy się o 200%. Obecnie miasta są odpowiedzialne za 75% całkowitego zużycia energii. W celu utrzymania zapotrzebowania na energię, przy rosnących potrzebach miast i ludności konieczne są inwestycje m.in. w technologie inteligentnych budynków – systemy automatyki i zarządzania energią, które pozwalają oszczędzić nawet do 30% energii.

Studenci będą mogli kształcić się na specjalizacji związanej z nowoczesnymi technologiami w obszarze automatyki budynkowej. Głównym celem współpracy jest wykształcenie ekspertów w zakresie nowoczesnych rozwiązań automatyki budynkowej. Współpraca między uczelnią, a Schneider Electric obejmuje m.in. szkolenia i specjalistyczne kursy oraz staże naukowe dla pracowników dydaktycznych Politechniki Łódzkiej. Przedstawiciele firmy będą opiniować programy nauczania oraz proponować wprowadzanie nowych treści opartych o najnowsze stosowane w firmie technologie. Uczelnia może też liczyć na wsparcie w wyposażeniu laboratoriów niezbędnych dla prowadzenia badań i kształcenia w zakresie unikatowego w Polsce kierunku “Systemy Sterowania Inteligentnymi Budynkami”. Najlepsi studenci będą mogli odbyć praktyki zawodowe, organizowane będą także warsztaty, wykłady i spotkania z praktykami biznesu pracującymi w firmie Schneider Electric. Ponadto, najlepsi absolwenci będą mogli liczyć na zatrudnienie w firmie, a autorzy najlepszych prac dyplomowych związanych z innowacyjnymi rozwiązaniami i zastosowaniami produktów firmy na stypendia i nagrody.

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *