Robot osobisty Robotbase

Robot osobisty Robotbase

Kiedy myślimy o robotach, przypominają się nam te z Gwiezdnych Wojen, a kiedy pomyślimy też o domu inteligentnym – gosposia Jetsonów z kreskówki. Co stworzyła firma Robotbase?

Robot stworzony przez Robotbase to asystentka, fotograf, kamerdyner i ochroniarz. Można jej zlecić umówienie spotkań, włączenie czy wyłączenie urządzeń w domu, a nawet poczytanie dzieciom bajki na dobranoc. Robot jest w stanie rozpoznawać twarze i miny, więc może np. poruszać się po domu w trakcie przyjęcia i fotografować gości, uwieczniając wydarzenie. Robot reaguje też na komendy głosowe – zapytany, poda prognozę pogody, włączy ulubiona stację radiową czy zadzwoni pod wskazany numer.

 

Firma Robotbase korzystała z mechanizmów uczących się, dzięki którym maszyny są w stanie przyjmować wiedzę przez powtórzenie, w podobny sposób, jak robi to nasz mózg. Robot działa na platformie Android – według słów założyciela firmy ma to być raczej wspólna platforma dla innych niż skończony produkt.

 

Pierwsza partia robotów została już zamówiona. Końcowa cena będzie wynosic między 1500 dolarów (około 5000 zł) a 2500 dolarów (około 7000 zł)

 

http://robotbase.com/

 

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *