Samsung Smart TV z Tizen

Samsung Smart TV z Tizen

Jaki telewizor powinien się znaleźć w domu inteligentnym? Najlepiej taki, który umożliwia nie tylko oglądanie TV, ale też inne rozrywki.

Firma Samsung poinformowała, że wszystkie odbiorniki Smart TV oferowane przez nią w 2015 będą wyposażone w nową platformę opartą na systemie operacyjnym Tizen. Umożliwi ona programistom łatwe tworzenie aplikacji, a użytkownikom zapewni dostęp do nieograniczonych zasobów rozrywki.

 

Atutem nowego interfejsu jest szybkość i łatwy dostęp do treści. Na ekranie wyświetlane są elementy, z których użytkownik korzystał ostatnio, oraz indywidualnie dobrane rekomendacje kolejnych opcji rozrywki. Kolejną ważną nowością w zaktualizowanym systemie jest łatwość synchronizacji telewizora z innymi urządzeniami – dom inteligentny poniekąd wymusza zastosowanie tego rodzaju rozwiązań. Dzięki funkcji Wi-Fi Direct można wygodnie, jednym kliknięciem, udostępniać treść z urządzenia mobilnego na telewizorze i vice versa. Moduł Bluetooth Low Energy (BLE) w odbiorniku Smart TV Samsung automatycznie wyszukuje urządzenia mobilne Samsung w swoim pobliżu i łączy się z nimi. Dzięki temu transmisje na żywo i inne programy telewizyjne można oglądać na urządzeniu mobilnym znajdującym w zasięgu sieci domowej nawet, jeżeli telewizor jest wyłączony.

sams1

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *