Zabawki CogniToys

Zabawki CogniToys

Dom inteligentny to miejsce, które pasuje do naszych potrzeb – warto pomyśleć też o potrzebach najmłodszych. Co powiesz na zabawkę, która rośnie razem z dzieckiem?

Rozwój dziecka jest niezwykle ważny, ale konia z rzędem temu, kto nigdy nie znudził się odpowiadaniem na pytania potomka i kto zawsze miał na odpowiedzi czas. Firma Elemental Path stworzyła zabawkę, która odpowiada na pytania zadane przez dziecko, korzystając z możliwości Watsona, czyli uczącej się maszyny myślącej IBM. Zabawka łączy się z internetem, sprawdza odpowiedź na zadane pytanie i dopasowuje formę wypowiedzi do wieku i możliwości odbiorcy. Rodzice mają możliwość przeglądania postępów dziecka w przyswajaniu wiedzy i formułowaniu zdań.

 

Jeśli ktoś ma wątpliwości, czy to dobry pomysł, to dodamy tylko, że założona na Kickstarterze na ten cel kwota 50 tysięcy dolarów została osiągnięta w ciągu jednego dnia… a potem zdublowana. Ale kto by nie chciał mieć gadającego dinozaura?

 

http://www.elementalpath.com/

 

Kategoria Gadżety

Komentarze

Kochamy komentarze
Brak komentarzy / Możesz być pierwszy - Skomentuj!

Twoje dane będą bezpieczne! Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Również inne dane nie będą udostępniane osobom trzecim. Wymagane pola oznaczone jako *